Teplé počasí bude pokračovat, přidá se silný vítr. Ochlazovat se začne až v prosinci

ČTK ČTK
14. 11. 2015 15:57
V Česku od začátku listopadu padají teplotní rekordy, podobné počasí se dá čekat i v příštích týdnech. Ochlazení lze podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu čekat až během prosince. Průměry denních teplot budou podle meteorologů v příštím týdnu kolem devíti stupňů a horní hranice rozpětí asi na 12 stupních, čeká se také silný vítr.
Ilustrační fot.
Ilustrační fot. | Foto: Viktor Vondra

Praha - Po teplotně rekordních minulých dnech bude nadprůměrně teplý i konec listopadu. Přijde také silný vítr. Až prosinec zřejmě přinese ochlazení. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V celé republice již od začátku listopadu opakovaně padaly teplotní rekordy, na některých místech rtuť vystoupala i nad 20 stupňů. Teplotně nadprůměrné budou podle meteorologů příští čtyři týdny od 16. listopadu do 13. prosince.

"Po extrémně teplém 46. týdnu od 9. do 15. listopadu bude pokračovat i v následujícím týdnu velmi teplé a větrné počasí, až ke konci týdne se bude výrazněji ochlazovat. Přesto zůstanou teploty nad úrovní dlouhodobých průměrů," sdělili pracovníci ČHMÚ.

"Až druhá polovina předpovídaného období by měla mít teploty blízko normálním hodnotám pro danou roční dobu," doplnili.

Průměry denních teplot budou podle meteorologů v příštím týdnu kolem devíti stupňů a horní hranice rozpětí asi na 12 stupních. V následujících týdnech bude průměr již klesat od pěti po zhruba tři stupně Celsia.

Množství srážek bude pravděpodobně v celém období spíše průměrné, jen v závěru listopadu by mohlo být srážek více.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

Další zprávy