reklama
 
 

Dopravu v Česku komplikuje sníh, problémy mají především kamiony

11. 12. 2018 8:44
Na řadě míst v Česku v noci na úterý nasněžilo. Sníh komplikuje život především řidičům, některé tahy jsou nesjízdné nebo sjízdné s opatrností. Kvůli počasí se stalo i několik nehod.

Ve Zlínském kraji sněžilo, některé silnice jsou nesjízdné. Na mnoha místech blokují provoz uvízlé kamiony nebo dopravní nehody, sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková. Hlavní tahy jsou většinou mokré po chemickém ošetření, někde je dohlednost kvůli srážkám snížená. Vyplývá to z aktuálních informací silničářů. Kvůli sněžení a havárii osobního a nákladního automobilu byla ráno dočasně uzavřena silnice u Březnice na Zlínsku.

Natočili jste problémy na silnicích? Pošlete nám video a pokud ho zveřejníme, odměníme vás: 

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

Sněžení komplikuje dopravu i v Libereckém kraji, hustě sněží hlavně v horských oblastech. S vrstvou nového sněhu musí motoristé počítat na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a Krkonoších. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost, teploty se pohybují jen kolem bodu mrazu a silnice kloužou. Hlavně na Semilsku jsou podle policie hlášeny problémy i na silnicích druhé třídy v Tatobitech, Stružinci, Lomnici nad Popelkou nebo Studenci.

Dopravu také v Karlovarském kraji komplikuje sněžení. Zejména na vedlejších silnicích a ve vyšších polohách sníh na silnicích zůstává. Nad ránem už policisté zaznamenali první nehody, informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Kvůli nočnímu občasnému sněžení na jižní Moravě jsou některé silnice druhé a třetí třídy sjízdné jen se zvýšenou opatrností, někde leží vrstva rozbředlého sněhu. Situaci komplikuje ranní mrznoucí mrholení a teploty kolem nuly. V některých výše položených částech na severu kraje jsou silnice nesjízdné pro autobusy, vyplývá z webů krajských silničářů a krajské správy silnic. Policisté řešili ráno spíš jen menší nehody bez zranění.

Na mnoha místech ve výše položených oblastech Pardubického kraje leží na silnicích sníh. Většinou je po solení rozbředlý, někde i uježděný. Silničáři také varují před vznikem ledovky a namrzáním vozovky, všechny cesty jsou ale s opatrností sjízdné.

Ve Zlínském kraji sněžilo, silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Hlavní tahy jsou většinou mokré po chemickém ošetření, někde je dohlednost kvůli srážkám snížená. Vyplývá to z aktuálních informací silničářů.

Silnice Vysočiny jsou kvůli sněžení sjízdné se zvýšenou opatrností. Na hlavních trasách je po chemickém ošetření rozbředlý sníh, na vozovkách nižších tříd leží ujetá sněhová vrstva posypaná drtí. Sypače jezdily v pondělí večer a znovu v úterý nad ránem. Sněhové přeháňky mají pokračovat, řekl Roman Hubený z dispečinku krajské správy a údržby.

Řidiči musí být v Moravskoslezském kraji opatrní, protože po nočním sněžení může na některých vozovkách stále ležet vrstva sněhu, na silnicích po chemickém ošetření pak rozbředlý sníh. Místy navíc může sněžit, což snižuje i dohlednost. Vyplývá to z informací zveřejněných silničáři.

autoři: ČTK, Domácí | 11. 12. 2018 8:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama