Otestujte se: Jak vypadá zákon, který odtajní smlouvy státu?

Radek Nohl Tomáš Kunc Radek Nohl, Tomáš Kunc
20. 5. 2015 11:57
Poslanci mají podruhé na stole nový zákon o registru smluv. Co v něm je? A co o něm víte? Vyzkoušejte se.

Praha - Zatímco na Slovensku schválili poslanci zákon o zveřejňování smluv během tří měsíců, v České republice jsou zákonodárci za 34 měsíců stále téměř na počátku. Další krok by měli čeští poslanci udělat ve středu a poslat zákon do závěrečného třetího čtení.

Nová norma se má stát jedním z důležitých protikorupčních opatření. Veřejnost bude díky ní jasně vidět, jaké smlouvy úřady a státní podniky uzavírají.

A co přesně se má v registru smluv zveřejňovat? Dostala nějaká státní firma výjimku? Kdo už se zveřejňováním kontraktů začal? Co o registru smluv vlastně víte?

Své znalosti o fungování registru smluv si můžete vyzkoušet zde v testu, který online deník Aktuálně.cz připravil ve spolupráci s protikorupční iniciativou Rekonstrukce státu.

Předchozí
Pokračovat
Předchozí
Pokračovat
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy