Na Teplicku havarovalo malé letadlo. Pilot pravděpodobně nezvládl řízení a zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 9. 2018 20:15
U kamenolomu v Zábrušanech na Teplicku havarovalo krátce před polednem malé letadlo, pilot na místě zemřel. Nikdo jiný v ultralightu nebyl.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Jihočeského kraje

Zábrušany - U kamenolomu v Zábrušanech na Teplicku dnes havarovalo malé letadlo, pilot na místě zemřel. Nikdo jiný v ultralightu nebyl. Vyšetřováním nehody se zabývá letecký úřad. ČTK to řekla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Letos tak v Česku při leteckých nehodách zemřelo už osm lidí.

Ultralight spadl krátce před polednem. "Pravděpodobně pilot při manévru při přistávání nezvládl pilotování letadla v důsledku větru a spadl," uvedla mluvčí. Pilot utrpěl zranění neslučitelná se životem a zemřel.

Případ si převzal Úřad pro zjišťování civilních leteckých nehod a tepličtí kriminalisté.

Letecké nehody v Česku mají v letošním roce už osm obětí. Nejtragičtější byl pád malého vrtulníku Robinson na halu v Plzni, při které tento týden ve středu zemřeli čtyři lidé z posádky.

V dubnu zemřeli dva lidé při pádu malého letadla u Kundratic na Táborsku. V srpnu skončil pro pilota tragicky pád repliky historického letadla Beta 50 Minor na leteckém dni u Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku.

Video: Pád malého vrtulníku Robinson na halu

Řidič natočil vrtulník v Plzni pár minut před nehodou | Video: Twitter/Pavel Jursik

 

Právě se děje

Další zprávy