reklama
 
 

Foto: "Chcípni, Ameriko!" Moskva demonstrovala proti Majdanu

21. 2. 2015 17:00
Motorkáři, důchodci, váleční veteráni, kozáci i studenti v sobotu demonstrovali v Moskvě proti loňským událostem na kyjevském náměstí Nezávislosti. Podívejte se, jak to na demonstraci vypadalo.

Moskva - Odhadem 35 000 lidí se v sobotu sešlo v Moskvě na demonstraci proti loňským událostem na kyjevském náměstí Nezávislosti, které vedly k pádu proruského prezidenta Viktora Janukovyče a nástupu prozápadní vlády. Informovala o tom agentura TASS.

Podle agentury AP není možné policejní údaje nezávisle ověřit. Protest v ruské metropoli se konal v době, kdy si Kyjev připomíná změnu režimu a krvavé události z Majdanu, jak se náměstí Nezávislosti říká, při kterých zahynula zhruba stovka lidí.

Demonstraci do Moskvy svolala ruská odnož hnutí Antimajdan, které na Ukrajině podporovalo někdejší proruské směřování země. Mezi účastníky byli mimo jiné motorkáři, důchodci, váleční veteráni, studentské organizace a provládní skupiny.

Dav nesl ruské vlajky a transparenty, na kterých byla ukrajinská vláda označena jako fašistická. Podle AP byly na transparentech i nápisy jako "Chcípni, Ameriko!".

Podívejte se do naší fotogalerie, jak to na demonstraci vypadalo.

autoři: Jiří Just, ČTK | 21. 2. 2015 17:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama