Třináct vlád, jedenáct premiérů. Podívejte se, jak podávali demisi Klaus, Zeman nebo Paroubek

Ilustrační foto.
První vláda Václava Klause. Klaus v ČNR jako nově zvolený český premiér, 2. července 1992.
Prezident Václav Havel přijal na Pražském hradě demisi tehdejší české vlády. Premiérem jmenoval Václava Klause (druhá vláda Václava Klause), kterého pověřil sestavením nové vlády, 2. července 1996.
Dosavadní guvernér ČNB Josef Tošovský 17. prosince 1997 na Pražském hradě podepisuje jmenovací dekret premiéra úřednické vlády.
Bývalý předseda vlády Josef Tošovský v sídle kabinetu oficiálně uvedl do úřadu nového premiéra Miloše Zemana a předal mu klíče od korunovačních klenotů, 22. července 1998.
Foto: ČTK
Vanda Nárožná Vanda Nárožná
5. 12. 2017 20:00
Prezident Miloš Zeman v úterý přijal demisi vlády. Premiér Bohuslav Sobotka mu ji ale nepředával osobně, jak bylo dosud zvykem, ale poslal mu ji poštou. Všech předchozích deset předsedů vlád desky s dokumentem předalo prezidentovi přímo do ruky. Ve středu Zeman jmenuje premiérem Andreje Babiše (ANO), který se tak stane 12. premiérem od vzniku samostatného Česka. Kromě úřednických vlád Josefa Tošovského, Jana Fischera a Jiřího Rusnoka byli vždy jeho předchůdci z ODS nebo ČSSD. Prohlédněte si v galerii, jak byli jmenováni a jak podávali demisi.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Judista Krpálek vyhrál turnaj European Open v Praze

Judista Lukáš Krpálek vyhrál turnaj European Open v Praze. Olympijský vítěz, který minulý týden prohrál hned první zápas na Grand Slamu v Tel Avivu, na podniku nižší kategorie ovládl všechny čtyři duely. Ve finále kategorie nad 100 kilogramů porazil Ukrajince Oleksandra Gordijenka, jemuž patří ve světovém žebříčku 37. příčka. O další dvě české medaile se dnes postarali Adam Kopecký a Jaromír Musil, kteří získali bronz v kategorii do 81 kilogramů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy