Foto: Majestátní plachetnice z celého světa na Temži

Foto: Majestátní plachetnice z celého světa na Temži
Majestátní plachetnice se sjíždějí do přístavu Greenwich na londýnské Temži.
Polská loď Dar Mlodziezy (z polštiny Dar mládeži), postavená v roce 1982, je první ze série šesti sesterských lodí postavených pro polské a ruské námořnictvo.
Na břehu řeky Temže se sešly lodě z různých koutů světa.
Padesát metrů dlouhá briga Mercedes připlula z nizozemského Amsterdamu. Původně byla postavena jako zaoceánské plavidlo v roce 1958 pro rybolov, působila mnoho let v severním Atlantiku. V roce 2005 přestavěna na klasickou brigu s impozantním lanovím s 900 metry čtverečními plachet.
Foto: Reuters
Martina Křížová Martina Křížová
11. 9. 2014 17:45
Tall ships festival 2014 se konal tento víkend v Londýně. Na Temži zde kotvilo kolem padesáti lodí.

Londýn, Velká Británie - Londýnský festival je součástí tradiční regaty plachetnic, která předcházela festivalu koncem srpna. Z britského Falmouthu závodí lodě až do přístavu v Greenwich. Kolem padesáti lodí pak kotví na Temži a kromě dalších doprovodných akcí si návštěvníci mohou plachetnice prohlédnout zblízka nebo se na nich svézt na okružní jízdě.

Tall ships festival v Londýně tak následoval srpnovou přehlídku majestátních plachetnic v americkém Los Angeles, kterou ozvláštnila i další plavidla jako například bitevní loď USS Iowa nebo obří nafukovací gumová kačenka.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy