Zkontrolujte si řidičský průkaz, letos vyprší platnost 626 000 lidem. Výměna se zjednoduší

ČTK ČTK
5. 3. 2018 12:30
Od července budou moci lidé žádat o vydání nebo výměnu řidičského průkazu na jakémkoli úřadě s rozšířenou působností, nejen v místě trvalého bydliště.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ministerstvo dopravy

Praha - Letos vyprší platnost téměř 626 000 řidičských průkazů, přičemž nejvíce jich přestane platit v letních měsících. Zatím si o výměnu průkazu požádalo od počátku roku 30 000 řidičů. Uvedlo to ministerstvo dopravy.

Připomnělo, že od července budou moci lidé žádat o vydání nebo výměnu řidičského průkazu na jakémkoli úřadě s rozšířenou působností, nejen v místě trvalého bydliště jako nyní.

O bezplatnou výměnu řidičského průkazu mohou řidiči žádat i zpětně, nejdříve ale tři měsíce před koncem platnosti. Lhůta pro vydání dokladu je 20 dnů. Možná je i rychlejší varianta do pěti pracovních dnů, za kterou ale žadatelé zaplatí 500 korun.

Do letních prázdnin lze o výměnu řidičského průkazu žádat pouze na příslušném úřadu v místě trvalého bydliště, potřeba je k tomu platný průkaz totožnosti, jedna fotografie a současný řidičský doklad.

Od července pak lze o doklad požádat na jakémkoli úřadu s rozšířenou působností, přičemž není třeba překládat papírovou fotografii. "Úředníci budou pořizovat fotografie digitální, stejně jako tomu je u občanských průkazů," uvedl k tomu ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

 

Právě se děje

Další zprávy