Na účet zdarma láká další velká banka. Může se prodražit

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
Aktualizováno 10. 4. 2014 13:48
Kdo si pošle na účet alespoň 12 tisíc měsíčně, získá zdarma také výběry z bankomatů kdekoli po světě.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Další velká banka slibuje běžný účet bez poplatků. UniCredit Bank začne od 14. dubna nabízet nové U konto, které umí zdarma poskytnout základní bankovní služby a také výběry z bankomatů v Česku i kdekoli ve světě.

Podmínkou však je, že klientovi přijde v měsíci na účet alespoň 12 tisíc korun. Kdo tuto jedinou podmínku nesplní, ten si výrazně připlatí.

Účet nazvaný U konto je totiž bez poplatků jen v těch měsících, kdy na něj dojdou platby v souhrnné výši alespoň 12 tisíc korun - jinak za něj banka klientovi strhne 199 korun měsíčně. Banka tím dává signál, že o klienty s nejnižšími příjmy nemá takový zájem.

Od 14. dubna totiž UniCredit současně přestane nabízet všechna dosavadní konta, která dávala možnost vybrat si zájemcům od nejchudších až po "prémiové" klienty. Nově bude nabízet jen tři varianty účtu.

U nového U konta si ale ponechá jeden poplatek, který je na českém bankovním trhu speciální. UniCredit Bank totiž nechává klienty platit za autorizační SMS zprávy, kterými se ověřují platby v internetovém bankovnictví. Balíček 100 těchto zpráv stojí také u základní varianty U konto 50 korun. Kdo za autorizaci nechce platit, může využívat mobilní Smart klíč, který je zdarma.

Tři varianty

Kromě základního U konta nabídne banka jeho variantu pro mladé lidi do 26 let. Účet budou mít zdarma vždy, tedy bez podmínky dvanáctitisícového kreditního obratu na účtu.

Třetí varianta pak cílí na nejbohatší klienty. Nabídne "výkonnější účet" například s kreditní kartou či zlatou debetní. Bez poplatků jej lidé získají, když účtem za měsíc "proteče" alespoň 50 tisíc korun - jinak za něj zaplatí 499 korun měsíčně.

Všechny tyto účty začne UniCredit nabízet s garancí stávajících podmínek na dalších deset let. „Garance bude napsaná přímo ve smlouvě,“ říká Paolo Iannone, obchodní ředitel UniCredit Bank.

Všechny výběry zdarma

Co všechno klient v rámci účtu U konto získá zdarma, pokud splní jedinou podmínku ohledně 12 tisíc korun měsíčně? Nejen vedení účtu, ale také všechny elektronické transakce (včetně trvalých příkazů či inkas), vedení až dvou debetních karet, vedení jednoho účtu v cizí měně a výběry ze všech bankomatův Česku i kdekoliv jinde ve světě.

Foto: UniCredit Bank

Možnost výběrů kdekoli po světě zdarma nabízí v Česku například také Raiffeisenbank, ovšem u účtu, který je minimálně za 129 korun (v tomto poplatku je například také vedení kreditní karty). Z nových bank pak například Equa bank dává účet zdarma při obratu deset tisíc korun, výběry z bankomatů v Česku jsou také zdarma a v zahraničních vyjdou na devět korun. Také Zuno Bank umožňuje výběry doma i v zahraničí zdarma u účtu, který je bez poplatku při měsíční útratě kartou alespoň ve výši 3000 korun.

UniCredit Bank chce na U konto aktivně lákat klienty konkurenčních bank. Na webu prejdusnadno.cz jim nabízí asistenci při změně banky, která vychází z kodexu mobility České bankovní asociace. Konkrétní obchodní cíl banka nekomunikuje, obecně je ale prý hodně ambiciózní.

Pro stávající klienty UniCredit nyní připravuje řešení, které by mělo umožnit přechod ze starých balíčkových kont na nové nejlépe na „jeden klik“ v internetovém bankovnictví. Aktivně by tak stávající klienty měla banka k přechodu na U konta vyzvat nejdříve na začátku května.

Poplatky ruší i další velké banky

S bezpoplatkovými účty přicházely v předchozích letech zejména nové nízkonákladové banky. Nyní je postupně zavádějí i větší banky.

Před měsícem zařadila GE Money Bank do nabídky účet nazvaný Genius Free & Flexi, který je zdarma v měsících, kdy přes něj projde alespoň sedm tisíc korun - jinak stojí 149 korun.

V listopadu loňského roku nabídla svou variantu levného účtu také Česká spořitelna. Její iÚčet ale nenabízí tak široké spektrum služeb jako právě například GE či UniCredit.

Velký přehled účtů zdarma: Porovnejte si novou nabídku UniCredit Bank s nabídkou konkurence.

 

Právě se děje

Další zprávy