Česká spořitelna má účet bez poplatků. Stačí 7000 korun

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
4. 11. 2013 13:20
iÚčet je téměř zdarma za dvou podmínek, ale výběry z bankomatů se platí vždy.
Foto: Česká spořitelna

Praha - Už i Česká spořitelna nabízí běžný účet, který dokáže být téměř bez poplatku. Největší tuzemská banka podle počtu klientů jej od 4. listopadu zařazuje do své nabídky pod názvem iÚčet.

Ten láká na základní bankovní služby bez poplatku, ovšem při dodržení dvou podmínek. Internetové bankovnictví, bezkontaktní platební kartu Visa Classic a všechny tuzemské platby zdarma dostane v České spořitelně ten, kdo zaplatí kartou u obchodníků alespoň 7000 korun měsíčně. Další podmínkou je, že nebude svůj účet obsluhovat na pobočce banky.

Kdo současně nesplní obě podmínky (tedy nezaplatí kartou u obchodníků alespoň 7000 korun měsíčně nebo zadá, změní či zruší platbu na pobočce), přijde jej účet v daném měsíci na 98 korun.

Ani při splnění těchto podmínek však nejsou součástí bezplatného balíčku výběry z bankomatu (zůstaneme-li u základních, tedy nejčastěji používaných služeb). Za výběr budou majitelé iÚčtu i nadále platit šest korun, když využijí síť České spořitelny, nebo 40 korun, když hotovost vyzvednou z bankomatu konkurence. Nicméně zájemci si mohou předplatit neomezený počet výběrů z vlastních bankomatů za paušál 29 korun na měsíc.

"iÚčet si klienti mohou zřídit výhradně přes internet, bez odesílání a podpisu papírových smluv či návštěvy pobočky, což přesně odpovídá požadavkům klientů, kteří chtějí svoje záležitosti řešit online z pohodlí domova," říká Veronika Jančová, ředitelka úseku řízení retailových produktů České spořitelny.

iÚčet má oproti jiným běžným účtům několik omezení. Nelze na něm například sjednat disponující osoby a je k němu možné vydat pouze jednu debetní kartu.

Motivace, která dává smysl

Běžné účty bez poplatků s žádnými či "měkčími" podmínkami v Česku nabízí především nové banky - mBank, Fio, Equa bank a Air Bank. Bezpoplatkový účet ale do své nabídky v minulých měsících zařadila také třeba GE Money Bank.

mBank, průkopník bezpoplatkového účtu v Česku, používá podobnou motivaci k platbě kartou jako nově Česká spořitelna. mBank ale na rozdíl od spořitelny nabízí již v základu účet bez poplatku. Za utracené peníze přes kartu přímo u obchodníků slibuje výběry z bankomatů jakékoli banky v Česku zdarma. Maximálně nabízí tři takové výběry zdarma (za 4000 korun zaplacených kartou u obchodníků).

Banky motivují klienty k přímému placení kartou proto, že z transakcí u obchodníků získávají poplatky kolem jednoho procenta z platby, kdežto výběry z bankomatů jsou pro ně naopak ztrátové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 1 hodinou

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy