S účtem zdarma přichází další velká banka. Má jednu podmínku

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
18. 3. 2014 6:36
GE Money Bank začala nabízet účet, který konkuruje specializovaným nízkonákladovým bankám.
Než si založíte nový účet od GE, zastavte se a zamyslete: Dokážete každý měsíc poslat na účet alespoň 7000 korun?
Než si založíte nový účet od GE, zastavte se a zamyslete: Dokážete každý měsíc poslat na účet alespoň 7000 korun? | Foto: Reuters

Praha – Další banka v Česku začala nabízet účet, který je skutečně bez poplatků nejen za vedení, ale také za základní služby. Stačí splnit jedinou podmínku.

GE Money Bank, čtvrtá největší tuzemská banka podle počtu klientů, má nově v nabídce účet nazvaný Genius Free & Flexi. Poplatky za toto konto neúčtuje v měsících, kdy přes něj "proteče" alespoň sedm tisíc korun.

Další z větších bank tak navazuje na trend, který v posledních letech přinesli hlavně nováčci na trhu.

Už od listopadu minulého roku přišla s účtem, který je při splnění určitých podmínek bez poplatku za vedení, i největší tuzemská banka Česká spořitelna. Novinka od GE Money Bank ale nyní nabízí vstřícnější podmínky (iÚčet od České spořitelny požaduje kromě jiného i útratu kartou ve výši 7000 korun měsíčně) i širší škálu služeb, které mohou být zdarma.

Kdo si nedá pozor, zaplatí hodně

Při splnění minimálního měsíčního obratu ve výši 7000 korun nabízí novinka od GE Money Bank všechny základní bankovní služby zdarma, a dokáže tedy konkurovat i menším bankám, které se specializují na bezpoplatkové či nízkonákladové bankovní služby.

Jenže kdo podmínku alespoň sedmitisícového obratu nesplní, draze za to v příslušném měsíci zaplatí – základní cena balíčku je totiž 149 korun měsíčně.

Vedle samotného internetového bankovnictví jsou v ceně všechny příchozí i odchozí tuzemské platby zadané elektronicky a dále čtyři výběry z bankomatů GE Money Bank měsíčně (případný pátý a každý další vyjde na 15 korun, výběr z bankomatů konkurence vyjde na 49 korun).

Banka dále k těmto účtům dává zdarma bezkontaktní platební kartu, zájemcům i platební nálepku a NFC platební kartu v mobilu nebo vedení kontokorentu.

Jednodušší než dosud

GE Money Bank umožňovala bezplatné vedení svých balíčkových kont  už dříve, ale za mnohem složitějších podmínek. Například měsíční poplatek za účet Genius Active ve výši 139 korun lze vymazat jen tehdy, pokud průměrný zůstatek na běžném účtu neklesne v průběhu měsíce pod 250 tisíc korun.

Zdarma je také Konto Genius Gratis, ovšem jen pro klienty, kteří do měsíce po založení účtu přivedou do banky další dva nové klienty (i ti pak mají účet zdarma).

Které banky přišly s účtem zdarma už dříve? A za která "bezplatná" konta můžete ve skutečnosti zaplatit i desítky korun měsíčně? Aktuální přehled levných účtů najdete v samostatném textu.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 10 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy