Spořicí účty: S úroky už jde dolů i jednička na trhu

Petr Kučera Petr Kučera
1. 6. 2010 8:28
Nabídka vydržela jen čtyři měsíce od vstupu na trh

Praha - Nabídka spořicího účtu s ročním úrokem tři procenta od Axa Bank končí po čtyřech měsících od jejího vstupu na český trh. Alespoň prozatím.

Banka oznámila, že od 1. června snižuje základní úrokovou sazbu spořicího účtu na dvě procenta ročně. "Stejně jako konkurenční finanční ústavy tak reagujeme na snížení základních sazeb, k němuž došlo od 7. května," vysvětluje mluvčí banky Marek Zeman.

Beze změn zůstává věrnostní bonus 0,5 procenta, který ke konci roku získají klienti, u nichž průměrný roční zůstatek přesáhne 40 tisíc korun. Celkové roční zhodnocení vložených finančních prostředků tak může dosáhnout až 2,5 procenta.

Právě Axa Bank, která na trh vstoupila začátkem února, dosud nabízela nejvyšší úrok mezi bankami. Například pro vklad 100 tisíc činil za rok tři procenta. Konkurenční UniCredit Bank sice nabízí sazbu až 3,5 procenta, ta se však vztahuje pouze na část vkladů od 75 do 150 tisíc korun, zbytek je úročen jen jedním procentem.

Sazby v předchozích dnech snižovala také většina ostatních bank. Přehled k 25. květnu jsme přinesli v tomto článku.

Výhodnější spořicí účet s možností okamžitého výběru nyní nabízejí družstevní záložna Unibon (úrok 2,6 %, omezení na dva výběry měsíčně). Vkladní knížka od Metropolitního spořitelního družstva nabízí dokonce čtyři procenta s možností okamžitého výběru.

Úročení od 2,5 do 3,1 procenta nabízí také záložna Moravský peněžní ústav, ta však v současnosti nepřijímá nové členy.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Máte 100 tisíc navíc? V bance vám je zhodnotí zas hůř
Známe nejlepší finanční produkty roku. Podívejte se
Pozor na dopisy z bank. Jsou doručené, i když nepřijdou
 

Právě se děje

před 41 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy