Rekord:Koruna nezadržitelně zamířila pod hranici 23,50

Red eko
8. 7. 2008 8:30
Včera večer se dostala až k 23,47 Kč za euro

Praha - Česká koruna se pomalu ale jistě posouvá k hranici 23,50 za jedno euro. Včera večer i tato hranice padla a koruna poprvé v historii posílila až na nový rekord 23,47 CZK/EUR. Hned na začátku obchodování v pondělí totiž vylepšila svůj rekord na 23,60.

Uvedl to server Patria Online.

K dolaru se česká měna obchodovala za 15,10 koruny. Minulý týden přitom již koruna patnáctikorunovou hranici k dolaru zlomila, což se stalo i včera v podvečer, kdy dosáhla na 14,99 korun za dolar.

Čtěte také: Nižší evropské výnosy posílí korunu i zlotý

"Událostí číslo jedna úterní červnová inflace, která se pravděpodobně vrátí k sedmi procentům v meziročním vyjádření. To bude pro korunu spíše další plus. Pokles evropských výnosů navíc vytvořil celému středoevropskému regionu velice příznivé podmínky, a koruna tak s přehledem zvládá ignorovat zisky dolaru, které zpravidla působí na českou měnu negativně," uvádí ve svém ranním komentáři na stránkách Aktuálně.cz analytik skupiny ČSOB Jan Bureš.

Kurz v dnešním ranním obchodování mírně oslabil asi o 4 haléře na 23,52 CZK/EUR

Související:

 

Právě se děje

před 36 minutami

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy