Nejlevnější benzin je v Praze, nejdražší na jižní Moravě

ČTK ČTK
13. 3. 2014 13:05
Průměrné ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu opět klesaly. Litr benzinu Natural 95 zlevnil na 35,93 koruny, litr nafty na 36,04 koruny.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Ceny pohonných hmot v České republice v uplynulém týdnu opět klesaly. U benzinu ale méně výrazně než v předchozím týdnu.

Litr benzinu Natural 95 zlevnil v průměru o čtyři haléře na 35,93 koruny a litr nafty o pět haléřů na 36,04 koruny.

Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje.

Konkurenční boj v Praze

Benzin zůstává po dřívějším skokovém zlevnění stále nejlevnější v Praze a na stejnou cenu (v průměru 35,51 koruny za litr) se nyní dostal i v Libereckém kraji. 

Cena nejprodávanějšího benzinu Natural v Praze se už před týdnem dostala na nejnižší úroveň ze všech regionů Česka, a to po skokovém poklesu o 1,24 koruny.

Důvodem je konkurenční boj některých řetězců, který ceny výrazně tlačí dolů. Díky tomu k 5. březnu výrazně klesla i průměrná cena benzinu v ČR, celkem o 13 haléřů.

V uplynulém týdnu zřejmě tlak dále trval, protože pokles pokračoval. Ale jak v Praze, tak v celé republice snižování cen značně zpomalilo. V Praze se za poslední týden ceny Naturalu 95 snížily již pouze o tři haléře a v celém Česku o čtyři.

Naopak nejvyšší jsou ceny benzinu nadále v Jihomoravském kraji, kde se litr Naturalu 95 prodává za 36,41 koruny.

Nejlevnější nafta je v Královéhradeckém kraji

Naftu koupí řidiči nejlevněji v Královéhradeckém kraji, kde stojí litr v průměru 35,55 koruny.

Naopak dlouhodobě nejvyšší cenu si drží v Praze - 36,89 koruny.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy