Nejlevnější benzin je v Praze, nejdražší na jižní Moravě

ČTK ČTK
13. 3. 2014 13:05
Průměrné ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu opět klesaly. Litr benzinu Natural 95 zlevnil na 35,93 koruny, litr nafty na 36,04 koruny.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Ceny pohonných hmot v České republice v uplynulém týdnu opět klesaly. U benzinu ale méně výrazně než v předchozím týdnu.

Litr benzinu Natural 95 zlevnil v průměru o čtyři haléře na 35,93 koruny a litr nafty o pět haléřů na 36,04 koruny.

Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje.

Konkurenční boj v Praze

Benzin zůstává po dřívějším skokovém zlevnění stále nejlevnější v Praze a na stejnou cenu (v průměru 35,51 koruny za litr) se nyní dostal i v Libereckém kraji. 

Cena nejprodávanějšího benzinu Natural v Praze se už před týdnem dostala na nejnižší úroveň ze všech regionů Česka, a to po skokovém poklesu o 1,24 koruny.

Důvodem je konkurenční boj některých řetězců, který ceny výrazně tlačí dolů. Díky tomu k 5. březnu výrazně klesla i průměrná cena benzinu v ČR, celkem o 13 haléřů.

V uplynulém týdnu zřejmě tlak dále trval, protože pokles pokračoval. Ale jak v Praze, tak v celé republice snižování cen značně zpomalilo. V Praze se za poslední týden ceny Naturalu 95 snížily již pouze o tři haléře a v celém Česku o čtyři.

Naopak nejvyšší jsou ceny benzinu nadále v Jihomoravském kraji, kde se litr Naturalu 95 prodává za 36,41 koruny.

Nejlevnější nafta je v Královéhradeckém kraji

Naftu koupí řidiči nejlevněji v Královéhradeckém kraji, kde stojí litr v průměru 35,55 koruny.

Naopak dlouhodobě nejvyšší cenu si drží v Praze - 36,89 koruny.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy