Účtenková loterie startuje. Už víte, jak se přihlásit a co můžete vyhrát?

Ekonomika Jana Králová, Ekonomika
1. 10. 2017 8:54
V neděli 1. října startuje státní účtenková loterie, kterou ministerstvo financí nazvalo Účtenkovka. Jak bude fungovat? Projděte si odpovědi na hlavní otázky.

S jakou účtenkou lze soutěžit?

Foto: Ludvík Hradilek

Losem je každá účtenka z elektronické evidence tržeb (EET). Povinně je musí vydávat všechny obchody a provozovatelé stravovacích či ubytovacích služeb (restaurace, kavárny, hotely a podobně). EET se zatím nevztahuje na řemeslníky, provozovatele dalších služeb nebo takzvaná svobodná povolání.

Do říjnové loterie lze přihlásit účtenku vydanou od 1. do 31. října. Účtenky však stačí zaregistrovat nejpozději tři dny před slosováním, které se uskuteční vždy 15. den následujícího měsíce.

Na výši nákupu nezáleží - můžete tedy soutěžit třeba i s účtenkou za korunu. Nelze však účelově rozdělit jeden nákup u stejného obchodníka tak, abyste dostali více účtenek. Od jednoho obchodníka lze registrovat pouze jednu účtenku denně. Jinak ale množství účtenek z jednoho dne není omezeno.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka, okolnosti neštěstí vyšetřuje policie

Při pádu z okna kladenské školy v Moskevské ulici dnes ráno zemřela mladistvá dívka. Příčinu a okolnosti neštěstí vyšetřují policisté, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Záchranné složky na místo vyjížděly po 7:00. "Vzhledem k citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti ani věk dívky," uvedla mluvčí.

Na místě zasahovala i záchranná služba. Přes veškerou snahu záchranářů dívka svým zraněním na místě podlehla, uvedla mluvčí Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech, tvoří se kolony

Dva kamiony uvízly dne ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit. Na uvolnění druhého se pracuje. Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově. Vznikají ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy