Slevy plné chyb. Podívejte se, jak e-shopy klopýtají v závodě o nejvyšší tržby

Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 13. 12. 2017 17:20
Je to řehole. V závodě o co nejvyšší tržby se firmy před Vánoci předhánějí, kdo poskytne lepší, větší a častější slevy. Slevových akcí je tolik, že z toho jde hlava kolem nejen zákazníkům, ale i samotným obchodům. Reklamy jsou plné chyb a překlepů. Podívejte se na aktuální výběr z velkých e-shopů a pošlete nám další úlovky!
Foto: Archiv Aktuálně.cz

V letáku, který největší tuzemský e-shop Alza.cz posílá registrovaným zákazníkům e-mailem, navršil hned několik chyb.

V úvodu píše, že letos již podruhé spouští svátek slev nazvaný Black Friday, a to "od čtvrtku 11. prosince". 

Jenže: jednak čtvrtek není jedenáctého, nýbrž čtrnáctého. A jednak se při správném skloňování neříká od čtvrtku, ale od čtvrtka. Pozoruhodné je také to, že slevy sice začínají v prosinci, ale končí v listopadu…

Zmatek, který může vyvolat samotný název akce Black Friday (Černý pátek), když v avizovaný pátek nezačíná, snad ani není třeba zmiňovat.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy