Známe Sexistické prasátečko. Výsledky anticeny, která bojuje se stereotypy

Petr Kučera Petr Kučera
24. 11. 2017 10:10
Nezisková organizace Nesehnutí vyhlásila výsledky devátého ročníku anticeny Sexistické prasátečko. Chce upozornit na negativní dopady sexistických či stereotypních reklam - například na sebepojetí mladých lidí, toleranci násilí či poruchu příjmu potravy. Projděte si letošní výsledky.
Foto: Nesehnutí

Vítěz hlasování veřejnosti

Jazykový sexismus, ponižující vtip i motiv, který kritizuje kampaň #metoo. To vše se nahustilo ve facebookovém příspěvku Free Radia, za který si vysloužilo první místo v anticeně Sexistické Prasátečko 2017. Za nepřijatelnou označilo tuto reklamu 92 procent hlasujících z řad veřejnosti, kterých bylo více jak 1700.

Reklamu označila za sexistickou i členka odborné poroty Jana Kvasnicová, která působí v Kanceláři veřejné ochránkyně práv. "Naprosto bagatelizuje pracovní schopnosti žen nutné pro dosažení úspěchu. Zobrazení má taktéž charakter sexuálního obtěžování. V reklamě se objevuje v zaměstnání nepřijatelný motiv zneužívání moci," uvádí.

V hlasování odborné poroty skončila tato reklama na druhém místě.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Babiš letí na dvoudenní návštěvu Izraele

Premiér Andrej Babiš ve středu odletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde se ve čtvrtek zúčastní za přítomnosti francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, ruské hlavy státu Vladimira Putina nebo německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera světového fóra o holokaustu.

Už ve středu Babiše čeká jednání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem či s premiérem Benjaminem Netanjahuem.

Během dvou dnů se předseda české vlády, který se kvůli návštěvě Izraele tentokrát nezúčastní současně probíhajícího Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, setká také s českými přeživšími holokaustu, předsedou Evropského židovského kongresu Mošem Kantorem, odborníkem na Blízký východ Amosem Giladem nebo s vedoucím styčného úřadu ČR v Ramalláhu Petrem Starým.

Další zprávy