reklama
 
 

První banka vydává bezkontaktní karty, zrychlí platby

17. 6. 2011 16:50
Kartou zatím zaplatíte jen v cizině. První klient to už vyzkoušel

Praha - Citibank se stala první bankou, která v České republice začala vydávat bezkontaktní platební karty. Technologií PayPass vybavila novou kreditní kartu Shell MasterCard.

Klienti však zatím s kartou zaplatí jen u obchodníků, kteří jsou vybaveni bezkontaktními terminály. V Česku si budou muset počkat zřejmě do podzimu, kdy tyto terminály zprovozní Česká spořitelna. Kartou nicméně mohou platit v sousedním Polsku nebo na Slovensku.

Nová technologie umožňuje platit za drobné nákupy rychleji a pohodlněji, do limitu 20 eur (500 korun) stačí kartu přiložit bez zadávání PIN.

O fungování těchto karet a jejich bezpečnosti jsme podrobněji psali v tomto článku.

Kromě kreditní karty Shell MasterCard chce Citibank v průběhu letošního podzimu vydávat i další karty s bezkontaktní technologií. K podobnému kroku se chystají i některé další banky včetně už zmíněné České spořitelny, která současně provozuje největší síť terminálů.

Historicky prvním českým klientem, který provedl první transakci českou bezkontaktní kartou, se stal respektovaný odborník na oblast platebních karet Dalibor Chvátal. Kartu vyzkoušel při běžném nákupu kousek za hranicemi v Polsku a na Slovensku.

Citibank a Komerční banka současně během léta otestují bezkontaktní platby mobilním telefonem, pro změnu ve spolupráci s asociací Visa. Zkušebního provozu ve čtyřech prodejnách Globus se zúčastní necelá pětistovka klientů Telefónica 02. Širší veřejnost si na tuto možnost počká do roku 2012.

Podrobnosti o první bezkontaktní kartě a reportáž z první platby čtěte na webu Měšec.cz, kde najdete i diskuzi k tématu.

Čtěte podrobnosti:
Reportáž, komentář nezávislého odborníka a diskuzi najdete zde

autor: Petr Kučera | 17. 6. 2011 16:50

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama