Nový iPod odborníky zklamal. Cena akcií Apple klesla

Redakce EKO, Reuters
10. 9. 2008 10:30
Podívejte se: Novinkami nehýří. Jde hlavně o design

San Francisco - Čím menší, tím lepší, řekli si v Applu a světu představili novou verzi přehrávače iPod nano.

Žádné velké překvapení se však nekonalo.

Nové iPody kromě designu a užšího provedení novinkami zrovna nehýří.

Zklamání odborníků bylo po včerejší tiskové konferenci dokonce tak veliké, že cena akcií firmy s nakousnutým jablkem ve znaku během dne klesla o více než čtyři procenta.

"Očekávali jsme, že společnost představí rovněž nové mobilní telefony iPhone a počítače Macintosh," shodovali se odborníci i investoři.

Generální ředitel společnosti Steve Jobs si přesto nemohl nejprodávanější model z řady iPod vynachválit.

Apple nabídne nový přehrávač nano, který je nejprodávanějším typem z řady iPod s osmi a šestnácti gigabytovou paměti.

Cena základního modelu s osmi gigabyty paměti by se neměla přehoupnout přes 150 dolarů.

Kromě nových modelů iPodu společnosti rovněž ohlásila uzavření příměří s televizní sítí NBC Universal a uvedení nové verze aplikace iTunes 8, která nabízí takzvaný Inteligentní playlist.

V souvislostech:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy