Nová nákupní centra v Česku. Tato se otevřou během dvou let

Nová nákupní centra v Česku. Tato se otevřou během dvou let
Po několika letech průtahů se má letos v březnu otevřít nákupní centrum ve středu Kladna. Na ploše o rozloze 26 tisíc metrů čtverečních nabídne pod názvem Central Kladno asi stovku obchodů. K dispozici bude 650 parkovacích míst. Investorem je společnost KCC Development, realizací byla pověřena firma Crestyl.
Developerské společnosti trvalo tři roky, než získala všechna potřebná povolení. Ke stavbě totiž byla řada připomínek. Se stavbou, která investora přijde na 1,5 miliardy korun, se tak začalo teprve na konci roku 2013.
Společnost Crestyl předpokládá, že v době otevření bude mít své nájemce už 90 procent ploch. Mezi potvrzené nájemníky patří například řetězce Albert, Baťa, CCC, Euronics, dm drogerie, C&A nebo KFC. Lidé tu najdou i lékárnu, kadeřnictví nebo 5D kino. Zajímavostí má být interaktivní koutek, který developer vytvořil ve spolupráci s "místní" firmou Lego. Hlavním modelem bude několikametrová kopie pražského Hlavního nádraží s pohyblivými vlaky a vozy metra.
Na jaře má otevřít také první část rozsáhlého centra Outlet Benešovice na Tachovsku v těsné blízkosti dálnice D5 mezi Plzní a Rozvadovem. Investorem projektu zvaného též Bohemie Village je německá společnost, za níž stojí sdružení kanadských hokejistů - v Česku jej zastupuje firma Smile Department Stores. Druhá část projektu za více než dvě miliardy korun by měla být dokončena v srpnu 2017.
Foto: Lordship a.s.
Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
31. 1. 2015 14:39
Fotogalerie: Zatímco loni se v Česku otevřelo šest velkých nákupních center, letos mají přibýt jen tři a v roce 2016 zřejmě jen dvě.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi bomby v Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé

Při koordinovaném útoku radikálů z hnutí Tálibán na policejní základnu na východě Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé a dalších zhruba 30 bylo zraněno. Oznámily to podle agentury Reuters místní úřady. Afghánské ministerstvo vnitra předtím informovalo o explozi výbušnin nastražených v automobilu u policejní základny.

Šéf zdravotnické služby v provincii Chóst Habíb Šáh Ansárí řekl, že do nemocnice byla dosud převezena tři těla a na 30 zraněných z řad civilistů i vojáků. Mluvčí afghánského ministerstva vnitra Tarik Aran předtím prohlásil, že explodovalo vozidlo plné výbušnin poblíž základny patřící zvláštním policejním silám a že po útoku byli zabiti nejméně čtyři útočníci. Další dva v době sdělení ještě odolávali vládním oddílům. Na místě se rozpoutala přestřelka.

Útok se odehrál v době, kdy v Kataru od září pokračují rozhovory mezi afghánskou vládou a hnutím Tálibán o budoucnosti asijské země. Rozhovory, které mají vést ke snížení napětí v Afghánistánu, zatím nepřinesly konkrétní výsledky.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy