Nová nákupní centra v Česku. Tato se otevřou během dvou let

Nová nákupní centra v Česku. Tato se otevřou během dvou let
Po několika letech průtahů se má letos v březnu otevřít nákupní centrum ve středu Kladna. Na ploše o rozloze 26 tisíc metrů čtverečních nabídne pod názvem Central Kladno asi stovku obchodů. K dispozici bude 650 parkovacích míst. Investorem je společnost KCC Development, realizací byla pověřena firma Crestyl.
Developerské společnosti trvalo tři roky, než získala všechna potřebná povolení. Ke stavbě totiž byla řada připomínek. Se stavbou, která investora přijde na 1,5 miliardy korun, se tak začalo teprve na konci roku 2013.
Společnost Crestyl předpokládá, že v době otevření bude mít své nájemce už 90 procent ploch. Mezi potvrzené nájemníky patří například řetězce Albert, Baťa, CCC, Euronics, dm drogerie, C&A nebo KFC. Lidé tu najdou i lékárnu, kadeřnictví nebo 5D kino. Zajímavostí má být interaktivní koutek, který developer vytvořil ve spolupráci s "místní" firmou Lego. Hlavním modelem bude několikametrová kopie pražského Hlavního nádraží s pohyblivými vlaky a vozy metra.
Na jaře má otevřít také první část rozsáhlého centra Outlet Benešovice na Tachovsku v těsné blízkosti dálnice D5 mezi Plzní a Rozvadovem. Investorem projektu zvaného též Bohemie Village je německá společnost, za níž stojí sdružení kanadských hokejistů - v Česku jej zastupuje firma Smile Department Stores. Druhá část projektu za více než dvě miliardy korun by měla být dokončena v srpnu 2017.
Foto: Lordship a.s.
Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
31. 1. 2015 14:39
Fotogalerie: Zatímco loni se v Česku otevřelo šest velkých nákupních center, letos mají přibýt jen tři a v roce 2016 zřejmě jen dvě.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Zemřel slavný moderátor Larry King

Ve věku 87 let zemřel legendární americký moderátor Larry King, informovala televize CNN. King byl začátkem ledna hospitalizován s covidem-19.

Další zprávy