Nová nákupní centra v Česku: Podívejte se, kde otevřou a jak se mění žebříček největších

Petr Kučera Petr Kučera
15. 11. 2017 7:05
Foto: V roce 2018 se má otevřít jediné klasické obchodní centrum a jeden obří outlet. Už se ale připravují i další projekty.
Společnost The Prague Outlet chce začátkem roku 2016 otevřít nové outletové centrum v Tuchoměřicích u ruzyňského letiště.
Společnost The Prague Outlet chce začátkem roku 2016 otevřít nové outletové centrum v Tuchoměřicích u ruzyňského letiště. | Foto: Jakub Plíhal

Prague The Style Outlets

Outletový projekt původně nazvaný Galleria Moda v Tuchoměřicích u Prahy zkrachoval ještě před otevřením (původně plánovaném na rok 2008). Centrum postavila společnost Palcor Czech, řízená dvěma italskými investory. Zůstalo ale jen u budovy bez obchodů.

V roce 2013 - po konci ekonomické krize - koupila centrum v konkurzu společnost Dreitonel, která se pak přejmenovala na The Prague Outlet. Otevřít chtěla nejpozději na začátku roku 2016.

Loni do projektu vstoupil nový partner - španělská společnost Neinver, která je (po britské firmě McArthurGlen) druhým největším provozovatelem outletových center v Evropě. Slibovala, že centrum otevře na podzim 2017 - nejpozději do Vánoc. Ani tento termín nevyšel, podle firmy však už zbývají jen závěrečné práce a v dubnu 2018 bude vše připraveno.

 

Právě se děje

Další zprávy