Mléko v sáčku a mýdlo s jelenem. Lidl spustí další retro týden

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
17. 10. 2015 17:45
Obchodní řetězec Lidl dočasně nabídne kolem 70 produktů z dob socialismu. I tentokrát je dodavatelé zabalili do původních obalů, u masných výrobků je původní i receptura.
Vrátí se i tradiční obal rumových pralinek.
Vrátí se i tradiční obal rumových pralinek. | Foto: Lidl

Praha – Obchodní řetězec Lidl zopakuje akci, při níž lidem připomene známé zboží z doby socialismu. Od pondělí spustí druhý „retro týden“, jehož nabídka bude širší než letos v červnu.

Mléko v sáčku - retro pro Lidl
Mléko v sáčku - retro pro Lidl | Foto: Lidl

"Kromě výrobků jako je mléko v sáčku, Lunchmeat, Májka, dezert Metro, mýdlo Jelen či Šeřík jsme nově zařadili například sýr Hermelín, tavený sýr Apetito, Granko, Vitacit, Lybar lak na vlasy, voda po holení Diplomat a další," říká mluvčí řetězce Jitka Vrbová. Celkem půjde zhruba o 70 produktů. První retro týden měl u zákazníků velký ohlas.

Lidl na akci spolupracoval s dodavateli, snažili se o původní obaly, u masných výrobků je původní i receptura. „Konkrétní produkty jsme vybrali jednak podle atraktivity pro zákazníky, ale i podle toho, zda bylo vůbec reálné je v požadovaném množství či obale vyrobit,“ vysvětluje Vrbová.

Foto: Lidl

Například likérka Granette & Starorežná Distilleries, která oživila alkoholické nápoje Stará myslivecká a Punč, musela v archivech dohledat původní etiketu a nalézt rovněž původní lahev. "Tehdejší design se už nepoužívá, navíc je jiná barevnost skla. Takže svým způsobem šlo o výzvu nalézt na trhu i odpovídající lahev," říká generální ředitel likérky Pavel Kadlec.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Europarlament zbavil imunity bývalého katalánského premiéra Puigdemonta

Evropský parlament zbavil imunity katalánského expremiéra Carlose Puigdemonta a jeho dva kolegy. Úřady mohou opět zvážit žádost Španělska o jejich vydání.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy