Mléko v sáčku a mýdlo s jelenem. Lidl spustí další retro týden

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
17. 10. 2015 17:45
Obchodní řetězec Lidl dočasně nabídne kolem 70 produktů z dob socialismu. I tentokrát je dodavatelé zabalili do původních obalů, u masných výrobků je původní i receptura.
Vrátí se i tradiční obal rumových pralinek.
Vrátí se i tradiční obal rumových pralinek. | Foto: Lidl

Praha – Obchodní řetězec Lidl zopakuje akci, při níž lidem připomene známé zboží z doby socialismu. Od pondělí spustí druhý „retro týden“, jehož nabídka bude širší než letos v červnu.

Mléko v sáčku - retro pro Lidl
Mléko v sáčku - retro pro Lidl | Foto: Lidl

"Kromě výrobků jako je mléko v sáčku, Lunchmeat, Májka, dezert Metro, mýdlo Jelen či Šeřík jsme nově zařadili například sýr Hermelín, tavený sýr Apetito, Granko, Vitacit, Lybar lak na vlasy, voda po holení Diplomat a další," říká mluvčí řetězce Jitka Vrbová. Celkem půjde zhruba o 70 produktů. První retro týden měl u zákazníků velký ohlas.

Lidl na akci spolupracoval s dodavateli, snažili se o původní obaly, u masných výrobků je původní i receptura. „Konkrétní produkty jsme vybrali jednak podle atraktivity pro zákazníky, ale i podle toho, zda bylo vůbec reálné je v požadovaném množství či obale vyrobit,“ vysvětluje Vrbová.

Foto: Lidl

Například likérka Granette & Starorežná Distilleries, která oživila alkoholické nápoje Stará myslivecká a Punč, musela v archivech dohledat původní etiketu a nalézt rovněž původní lahev. "Tehdejší design se už nepoužívá, navíc je jiná barevnost skla. Takže svým způsobem šlo o výzvu nalézt na trhu i odpovídající lahev," říká generální ředitel likérky Pavel Kadlec.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy