Internetový obchod Rohlik.cz začne nabízet potraviny od malých farmářů

ČTK ČTK
14. 3. 2018 16:20
Startuje také další portál na propojení lokálních zemědělců se zákazníky na stránkách Scuk.cz.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Praha - On-line supermarket Rohlik.cz nabídne od května v šesti krajských městech produkci od malých tuzemských farmářů. Chce tak pomoci drobným zemědělcům s logistikou. Ti kvůli malé produkci a možné nestabilitě dodávek nenabízí své zboží v klasické maloobchodní síti.

"Chceme zákazníkům nabídnout další zajímavé české produkty především od malých producentů. Těm pomůžeme tím, že budou moci prodat své produkty na jediném místě, a tak ušetří čas oproti prodeji třeba na farmářských trzích. Zboží zavezou do našeho skladu a my už se postaráme o všechno ostatní," uvedl zakladatel Rohlik.cz Tomáš Čupr.

Potraviny si pak budou moci objednat lidé v krajských městech, kam Rohlik.cz zaváží, tedy v Praze, Brně, Pardubicích, Hradci Králové, Plzni a Liberci. Výrobci budou muset splňovat hygienické nároky a etické standardy firmy. S jednotlivými producenty podepíše firma smlouvy, ve kterých se stanoví nákupní cena.

Nejvíc se očekává prodej sezonního ovoce a zeleniny, sdělili zástupci firmy. Svou úrodu by takto mohli třeba prodávat producenti, kteří mají úrodu kolem dvou tun rajčat.

Dnes také ohlásil nástup portál Scuk.cz, který odkoupil podnikatel Kamil Demuth od Martina Kuciela. Server fungoval od roku 2010 jako gastronomický poradce, který mapoval kvalitní restaurace, obchody a drobné lokální výrobce.

Nyní se prostřednictvím portálu budou dávat hromadné objednávky, které bude zadávat organizátor. Ten dostane 7,5 procenta z ceny prodaného zboží, stejnou částku si nechá portál a 85 procent peněz dostane výrobce potravin. Scuk.cz podle své tiskové zprávy tedy funguje jen jako zprostředkující platforma, neřeší skladování, obsluhu nebo pronájem.

Prodeje potravin on-line jsou v Česku třetí nejvyšší v Evropě po Velké Británii a Francii. Podíl jejich prodejů v internetových obchodech dosáhl předloni dvou procent celkového obratu rychloobrátkového zboží. Loni to bylo 2,5 procenta, informovala loni na podzim společnost GfK.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy