Češi loni zaplatili mobilem 2,03 miliardy korun, o tři procenta více než před rokem

ČTK ČTK
20. 6. 2016 15:45
Češi loni prostřednictvím mobilních plateb zaplatili 2,028 miliardy korun, což je meziročně o tři procenta více. Přes mobilní zařízení si pořizovali například SMS jízdenky, hradili parkovné a kupovali nejrůznější elektronický obsah, jako je hudba nebo hry. Vyplývá to z údajů Asociace provozovatelů mobilních sítí. Podle celkového objemu transakcí opět dominovala služba Premium SMS, prostřednictvím které lidé zaplatili více než 1,5 miliardy korun. Dále se rozšiřovala možnost využití mobilních plateb za jízdné v městské hromadné dopravě - tu lze využít v 16 městech. Velké rozšíření placení přes SMS zaznamenaly úhrady za parkovné, které bylo na konci loňského roku dostupné na 45 místech.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy