Foto: Alza otevírá druhou "prodejnu budoucnosti". Další zamíří i mimo Prahu, vloupání zatím nečelila

Následujte nás.
V ulici Antala Staška poblíž stanice metra Budějovická spouští Alza.cz svou druhou samoobslužnou prodejnu s nepřetržitým provozem. Prostor 40 metrů čtverečních je skromnější oproti 60 metrům v první takové prodejně, kterou otevřela začátkem roku na pražské Floře.
"Samoobslužné prodejny jsou pro nás rentabilnější než klasické prodejny i Alza boxy," chválí si Jan Moudřík, ředitel expanze a facility.
Do první prodejny na Floře (na snímku) si lidé za pět měsíců provozu objednali 22 tisíc zásilek za téměř 23 milionů korun. Bez nutnosti přítomnosti stálého zaměstnance v prodejně.
Společnost se i proto rozhodla se samoobslužnými prodejnami pokračovat. I proto, že stále zhruba 50 procent zákazníků preferuje osobní odběr zboží.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
21. 6. 2018 16:00
Samoobslužná prodejna poblíž stanice metra Budějovická navazuje na první, kterou e-shop otevřel v lednu na pražské Floře. Třetí plánuje otevřít ve vestibulu metra Můstek do konce léta, čtvrtou pak už mimo hlavní město. "Samoobslužné prodejny jsou pro nás rentabilnější než klasické prodejny i Alza boxy," pochvaluje si Jan Moudřík, ředitel expanze a facility.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu

Provoz na 169. kilometru D1 je kvůli nehodě kamionu stále přerušen, v obou směrech se tvoří kolony. I objízdná trasa je podle policie přetížená.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Söder to nebude. Německá CDU chce jako nástupce Merkelové Armina Lascheta

Celostátní vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU) se jasně vyslovilo pro předsedu strany Armina Lascheta jako kandidáta unie CDU/CSU na německého kancléře v zářijových volbách. Oznámil to podle agentury DPA mluvčí strany po šestihodinovém jednání špiček křesťanských demokratů v Berlíně. Pro Lascheta podle něj hlasovalo 31 členů vedení, devět pro jeho soupeře, předsedu sesterské Křesťansko-sociální unie (CSU) a bavorského premiéra Markuse Södera a šest členů se zdrželo.

Agentura AFP poznamenala, že populární bavorský vůdce Söder v předstihu přislíbil, že se podřídí rozhodnutí CDU. Laschet je současně premiérem Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy