Foto: Alza otevírá druhou "prodejnu budoucnosti". Další zamíří i mimo Prahu, vloupání zatím nečelila

Následujte nás.
V ulici Antala Staška poblíž stanice metra Budějovická spouští Alza.cz svou druhou samoobslužnou prodejnu s nepřetržitým provozem. Prostor 40 metrů čtverečních je skromnější oproti 60 metrům v první takové prodejně, kterou otevřela začátkem roku na pražské Floře.
"Samoobslužné prodejny jsou pro nás rentabilnější než klasické prodejny i Alza boxy," chválí si Jan Moudřík, ředitel expanze a facility.
Do první prodejny na Floře (na snímku) si lidé za pět měsíců provozu objednali 22 tisíc zásilek za téměř 23 milionů korun. Bez nutnosti přítomnosti stálého zaměstnance v prodejně.
Společnost se i proto rozhodla se samoobslužnými prodejnami pokračovat. I proto, že stále zhruba 50 procent zákazníků preferuje osobní odběr zboží.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
21. 6. 2018 16:00
Samoobslužná prodejna poblíž stanice metra Budějovická navazuje na první, kterou e-shop otevřel v lednu na pražské Floře. Třetí plánuje otevřít ve vestibulu metra Můstek do konce léta, čtvrtou pak už mimo hlavní město. "Samoobslužné prodejny jsou pro nás rentabilnější než klasické prodejny i Alza boxy," pochvaluje si Jan Moudřík, ředitel expanze a facility.
 

Právě se děje

Další zprávy