Deset profesí, které se vyplatí. Projděte si nový žebříček

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
30. 8. 2015 9:18
Kterým povoláním se v současné době daří? Týdeník Ekonom vybral deset oborů, kde si můžete za krátkou dobu vydělat slušné peníze.

Jak vydělat slušné peníze

Foto: Martina Křížová

Které profese můžete dělat v podstatě od stolu a váš měsíční plat bude několikanásobně převyšovat český průměr? V jakých zaměstnáních se můžete dobře zajistit po absolvování školy?

Týdeník Ekonom našel deset běžných profesí, kde si člověk přijde na slušné peníze bez toho, aniž by musel roky studovat nebo „dřít do zemdlení“.

 

Právě se děje

před 32 minutami

V Číně koronaviru podlehl osmnáctý člověk, tentokrát na severovýchodě

Nový koronavirus v Číně zabil dalšího člověka, tentokrát poprvé mimo centrální provincii Chu-pej. Úmrtí jednoho pacienta nakaženého virem dnes oznámil zdravotnický úřad provincie Che-pej na severovýchodě Číny. Podle agentury Reuters tak počet obětí viru stoupl na osmnáct.

Zdravotní komise provincie v dnešním prohlášení uvedla, že 80letý pacient zemřel už ve středu, ale do dneška nebylo potvrzeno, že byl infikován novým virem.

Předchozích 17 obětí bylo hlášeno z centrální čínské provincie Chu-pej, z jejíhož hlavního města Wu-chan se vir začal šířit do ostatních oblastí Číny. Počet potvrzených nakažených už překročil 630. Nákaza se kromě Číny objevila u jednotlivců také v Jižní Koreji, Japonsku, Thajsku, na Tchaj-wanu a mimo Asii ve státě Washington na severozápadě USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy