Daňové přiznání snadno a rychle. Vyzkoušejte naši online aplikaci, stačí tři kroky

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 29. 3. 2016 16:18
Přiznání k dani z příjmů za rok 2015 je třeba odevzdat do 1. dubna. Nepříjemnou povinnost nyní můžete splnit jednoduše online ve třech krocích v nové aplikaci online deníku Aktuálně.cz.
Foto: Zuzana Šmajlerová/Economia

Praha – Poslední dny zbývají na vyplnění a odevzdání daňového přiznání za příjmy roku 2015. Nepříjemnou povinnost nyní můžete splnit jednoduše online ve třech krocích v nové aplikaci online deníku Aktuálně.cz.

Po vyplnění potřebných údajů vám na e-mail přijde kompletně vyplněné daňové přiznání, které stačí vytisknout a podepsat. Vše je zdarma.

Lidé, kteří nepodávají daňové přiznání přes daňového poradce, ho musí finančnímu úřadu odevzdat nejpozději v pátek 1. dubna. Pozor si musí dát majitelé aktivovaných datových schránek: od roku 2015 platí, že musí přiznání podávat elektronicky. Když přiznání odevzdají "na papíře", budou automaticky platit sankci ve výši 2000 korun.

Daňové přiznání musí i tentokrát podávat každý, jehož příjmy (které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob) za loňský rok překročily 15 tisíc korun. U lidí, kteří mají příjmy pouze za zaměstnání, nebo jejich přivýdělek nepřesáhl šest tisíc korun za rok, ale může tuto daňovou povinnost splnit zaměstnavatel ve formě ročního zúčtování daně – musí jej o to ale požádat do 15. února.

Už před rokem se zvýšil limit pro daňové osvobození nepodnikatelských příjmů z příležitostné činnosti z dřívějších dvaceti na třicet tisíc korun ročně – typicky jde o prodej přebytků z vlastní zahrady nebo malých polí, přivýdělek z chovatelství, příležitostného pronájmu movitých věcí a podobně.

Na Aktuálně.cz najdete vedle online daňového přiznání také další servis, který vám usnadní jeho vyplňování:

- Změny v daňovém přiznání: Řekněte si o vyšší slevy, ale pozor na nové povinnosti

- Jak si snížit daně. Aktuální přehled slev, který vám může ušetřit tisíce korun

- Změny v daňovém přiznání: Dvanáct odpovědí na časté otázky z praxe

 

Právě se děje

Další zprávy