Daně už za 4 dny! Stihnete je přes internet

Miroslav Zeman
26. 3. 2007 15:17
Už pouze čtyři dny zbývají do posledního termínu pro podání daňového přiznání. Nejrychleji se dá podat přes internet. Poradíme vám, jak na to.

Český daňový systém je velmi komplikovaný, má množství výjímek, mezer a chyb. Bez problémů se tak v tomto systému dokáže pohybovat pouze odborník. Jak vyplnit daňové přiznání co nejrychleji, bezchybně a co nejrychleji podat na finanční úřad?

Daňový portál

V průběhu loňského roku začal fungovat Portál daňové správy, který má celkově usnadnit přístup k informacím jednotlivým daňovým poplatníkům. Hlavní změnou, kterou tento krok přinese, je zpřístupnění informací o stavu osobního daňového účtu přes internet.

Zájemce tak získá informace o tom, zda finanční úřad eviduje k určitému dni na osobním daňovém účtu nedoplatek, přeplatek nebo zda je tento účet vyrovnán. Pro ověření plateb tak nebude nezbytně nutné navštívit osobně finanční úřad.

Daňový portál je součástí internetových stránek České daňové správy (http://cds.mfcr.cz). Lze se na něj dostat i pomocí odkazu z webových stránek ministerstva. Daňová správa totiž očekává, že portál bude ještě upraven na základě připomínek uživatelů.

K přístupu na svůj účet a současně pro platnost podání daňového přiznání elektronicky, však potřebujete mít tzv. kvalifikovaný certifikát, který je nutnou podmínkou pro komunikaci se státní správou s použitím elektronického podpisu. Tento certifikát vydá zájemcům některá ze společností s oprávněním od Ministerstva informatiky. Momentálně je to První certifikační autorita, Česká pošta, Identity. Cena certifikátu se pohybuje od 190 korun výše. Společnosti mají pro zájemce z řad jednotlivců speciální nabídky za sníženou cenu.

Elektronické podání daňového přiznání

Plně internetové podání se uskutečňuje prostřednictvím datové zprávy opatřené zaručeným elektronickým podpisem, ověřeným certifikační autoritou. Datovou zprávu pak uživatel zasílá finačnímu úřadu a nemusí sídlo správce daně navštěvovat osobně.

Výhody jsou zjevné. Především se tak poplatník může vyhnout frontám na finančních úřadech, které především ke konci termínu bývají velmi časté. Zároveň si tak poplatníků ušetří cestu na finanční úřad a vše co potřebuje obstará přímo ze svého domova prostřednictvím internetu.

Vyplnění daňového přiznání přímo na internetu

Pro vyplnění daňového přiznání a současně i vypočítání daňové povinnosti jsme pro vás připravili daňovou kalkulačku s možností vyplnění kompletního daňového přiznání, které je možné použít k odeslání na finanční úřad elektronickou cestou. Jedná se o unikátní nástroj, která vám může ušetřit spoustu času a současně zaručit správnost a bezchybnost vyplnění daňového přiznání.

Foto: Aktuálně.cz
  • SPECIÁL: DANĚ A DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ 2007
  • Spočítejte si daňové přiznání za 5 minut!           Klikněte ZDE!
  • Stáhněte si nejdůležitější daňové formuláře!     Klikněte ZDE!
  • Daně se budou rušit! Víte, které to budou?       Klikněte ZDE!

Společné zdanění manželů

Kalkulačka vám navíce umožňuje vypočítat si úsporu v případě podání společného zdanění manželů a tímto procesem vás jednoduše provede. Poměrně složité společné zdanění manželů tak můžete uskutečnit velmi rychle a bezchybně.

Výhodou společného zdanění manželů je skutečnost, že příjmy manželů se sečtou dohromady a vypočítají se dvě stejné poloviny, které jsou zdaněny nižší sazbou, než by tomu tak bylo v případě zdanění jednotlivém.

Daně ze zaměstnání v zahraničí

Stejně jako výpočet daní ze zaměstnání v tuzemsku, vám kalkulačka umožňuje vypočítání daňové povinnosti z příjmů ze zaměstnání v zahraničí. Toto zdanění je poměrně specifické a proto je třeba mu věnovat zvýšenou pozornost.

Daňové přiznání vyplňujete prostřednictvím aplikace přímo na internetu za pomoci a podpory daňových odborníků, kteří zajišťují servis a poradenství vedoucí k bezchybnému vyplnění a vytisknutí daňového přiznání. Pokud tedy nestíháte vyplnit své daňové přiznání, nebo na to nemáte čas a chuť, pak využijte daňovou kalkulačku a možnost vyplnění daňového přiznání na našem portálu.

Pozdě podané daňové přiznání se vám prodraží

Pozdě podané daňové přiznání nebo chyba, kterou i neúmyslně způsobíte vás může stát desetitisíce Kč navíc. Finanční úřad může požadovat kromě jednorázového penále 20 % z dlužné částky i úroky z prodlení dle reposazby ČNB! I přes snížení daňového penále a sankcí od začátku letošního roku se zpoždění s podáním daňového přiznání či špatné spočítání daňové povinnosti rozhodně nevyplatí.

 

 

Právě se děje

Další zprávy