Daně kartou nezaplatíte ani letos. Finanční správa couvla

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
19. 1. 2015 13:48
Hlavním důvodem zrušení projektu, který úřad avizoval loni na podzim, jsou vysoké náklady.
Daně kartou online nakonec letos nezaplatíte. Ilustrační snímek.
Daně kartou online nakonec letos nezaplatíte. Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock

Praha – Ani letos nebudou moci Češi zaplatit daně prostřednictvím platební karty. Finanční správa totiž opustila projekt, který avizovala na podzim minulého roku. Původně chtěla, aby lidé i firmy mohli už od začátku roku 2015 hradit daně kartou při online platbě, tedy při vyplnění daňového přiznání v elektronické podatelně na webu finanční správy. Současně měl být spuštěn testovací provoz terminálů na několika velkých finančních úřadech.

Hlavním důvodem jsou vysoké náklady. "Od původně zamýšleného projektu bylo ustoupeno, a to zejména z důvodu vysoké finanční náročnosti projektu," řekla online deníku Aktuálně.cz mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová.

"Finanční správa nyní hledá alternativní cesty ke zvýšení komfortu při placení daní pro poplatníky, o kterých bude veřejnost včas informovat," dodala Petlachová.

O možných komplikacích informoval online deník Aktuálně.cz už na konci října. Finanční správa se totiž na nižších poplatcích za platby kartou dohodla jen s vydavatelem karet MasterCard, takže z plateb kartami Visa by musela i nadále odvádět více jak procento z výše transakce. Stát by se tak tím připravil o část vybraných daní.

 

Právě se děje

před 5 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy