reklama
 
 

Co mají Češi doma? Velký průzkum se ptal na myčku, sušičku i auta, projděte si výsledky

25. 2. 2017 15:10
Myčku nádobí vlastní třetina domácností, sušičku prádla jen každá dvacátá, zjistil Český statistický úřad. Třetina domácností nemá auto, naopak pětina má dvě a více.

Praha - Přes 90 procent tuzemských domácností vlastní televizi, automatickou pračku a ledničku s mrazákem. Počítač nebo notebook mají přes dvě třetiny domácností.

Výsledky průzkumu mezi 20 000 domácnostmi, který se uskutečnil ve druhé polovině roku 2015, v nyní zveřejnil Český statistický úřad.

Mnohem menší počet domácností - zhruba každá třetí - používá myčku, průměrně ji spustí 4,6krát týdně. Sušičku prádla má pouze pět procent domácností.

Automobil vlastní dvě třetiny českých rodin. Jen pětina domácností využívá pro soukromé účely dva a více automobilů. "Z téměř 64 procent převládají auta na benzin, 35 procent jezdí na naftu. Na alternativní paliva, jako je LPG nebo CNG, jezdila jen necelá dvě procenta automobilů," říká Zbyněk Štech z oddělení statistiky energetiky ČSÚ.

Za rok najezdí domácnost autem na území ČR v průměru 8200 kilometrů. V zahraničí Češi najezdí ročně v průměru přibližně 1900 kilometrů.

autoři: Petr Zenkner, Ekonomika | 25. 2. 2017 15:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama