ČNB si posvítí na firmu Business Angels Investment

kst
18. 2. 2008 11:19
Nelíbí se jí její podnikání
Foto: ČNB

Praha - Česká národní banka dnes začala prověřovat obchodní aktivity firmy Business Angels Investment s podezřením zda, firma neshromažďuje finanční prostředky od veřejnosti v rozporu se zákonem o kolektivním investování.

Business Angels Investment (BAI) v médiích inzeruje, že shromažďuje finanční prostředky jako alternativní levnější zdroj financování formou půjček od klientů a nabízí jejich výhodné zhodnocení.

"ČNB v současné době prověřuje, jestli společnost BAI neshromažďuje finanční prostředky od veřejnosti v rozporu se zákonem č. 189/2004 Sb., o kolektivním investování. ČNB také upozorňuje občany, že jejich případná investice není ze zákona pojištěna", uvedla v tiskové zprávě Centrální banka.

ČNB totiž mimo dalších aktivit vykonává i dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.

Na internetových stránkách firmy Business Angels Investment lze najít vyjádření firmy, že není ani bankou ani investičním fondem.
Podle svých stránek je akciovou společností, která investuje převážně na realitním trhu. Podle Obchodního rejstříku vnikla společnost vloni v březnu. 

 

 

Právě se děje

Další zprávy