Značka Paukert míří mimo Prahu. Natland chystá franšízy

ČTK ČTK
8. 4. 2015 10:23
Franšízový koncept na řetězec lahůdek a bister vzniká po dohodě s rodinou Paukertovou. Zkrachovalé pražské lahůdkářství Natland prodal za korunu, nechal si ochrannou známku.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Investiční skupina Natland prodala zkrachovalou společnost Jan Paukert lahůdkářství za jednu korunu jejímu jednateli Milanu Heidlerovi. Koncem března se firma přejmenovala na JPL. Vyplývá to z informací v obchodním rejstříku a sbírce listin. Ochrannou známku Jan Paukert si Natland ponechal a hodlá s ní ještě letos rozjet franšízový řetězec lahůdek a bister, píše dnešní E15. Franšízový koncept podle deníku vzniká po dohodě s rodinou Paukertovou.

"Aktuálně už jednáme s řadou zájemců napříč celou Českou republikou a předpokládáme, že první z provozů založených na tomto novém konceptu by mohl být licencován už v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku," řekl deníku mluvčí Natland Group Pavel Lukeš.

Natland převzal pronájem známého lahůdkářství na pražské Národní třídě včetně práv na užívání ochranné známky v prosinci 2012. Koncem loňska firma Jan Paukert lahůdkářství skončila v insolvenci a minulý pátek Městský soud v Praze prohlásil úpadek nástupnické JPL, s.r.o. a povolil její reorganizaci. Práva k ochranné známce podle E15 drží dceřiná firma Natlandu Tyfery.

Lahůdkářství na Národní třídě zavřela koncem února Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) kvůli porušení hygienických předpisů. Heidler tehdy uvedl, že nedostatky inspekce objevila v prostorách, které restaurace nevyužívá.

Tradice Paukertova lahůdkářství sahá do roku 1916, kdy ho jako první české velkolahůdkářství založili Jan a Štěpánka Paukertovi. Za první republiky se stal symbolem kvality a patřil mezi nejslavnější lahůdkářské domy v Evropě. Navštěvovaly ho známé osobnosti jako Ema Destinnová, Hugo Haas, Lída Baarová, Jaroslav Seifert, Jan Werich či Jiří Voskovec. Paukertovy lahůdky zásobovaly také stůl rodiny prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

V roce 1952 bylo lahůdkářství znárodněno, až v roce 1991 podnik v restituci získal zpět syn zakladatelů Jan Paukert mladší. Po rozsáhlé rekonstrukci se lahůdkářství pod názvem Jan Paukert opět otevřelo v říjnu 2008.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň je nehoda, jezdí se jedním pruhem

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela v pondělí časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Provoz jedním jízdním pruhem byl obnoven po šesté hodině ranní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy