Žluté vlaky v regionech útočí na monopol ČD

Žluté vlaky v regionech útočí na monopol ČD
Tohle je žlutý vlak společnosti RegioJet, který se uchází o provozování železniční dopravy v Severních Čechách.
RegioJet je dcerou Student Agency a sokyní Českých drah. Konkurovat chce klasickým motoráčkům na tzv. Kozí dráze - dlouhou dobu nevyužívané trati mezi Děčínem a Krupkou.
Do 7. května se bude předhánět s ČD i na trati Litvínov - Ústí nad Labem.
Jednosměrné jízdné ČD na této trati stojí 50,- Kč, zákaznické 39,-. Radim Jančura, majitel Student Agency, nasadil oblíbenou taktiku - dumpingovou cenu. Jízdenka (pro dospělého) po dobu zkušebního provozu vás přijde na 5,- Kč. Zpáteční.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
28. 4. 2010 15:30

Na vybraných regionálních tratích v Ústeckém a Olomouckém kraji se v těchto dnech můžete svézt moderními vlakovými soupravami za zpáteční jízdné 5,- Kč. Českým drahám chtějí konkurovat žluté vlaky soukromé společnosti RegioJet. Podívejte se, jak vypadají.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Vlna veder a sucha může zhoršit potravinovou krizi v KLDR

Severní Korea čelí v souvislosti s vlnou veder a sucha zemědělským škodám. Pravděpodobně to prohloubí potravinovou krizi v zemi, informovala s odvoláním na státní média agentura Kjódó.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v červnu přiznal, že země čelí nejhoršímu nedostatku potravin za více než deset let. K "napjaté situaci" přispívají kromě počasí i mezinárodní sankce a závislost Severní Koreje na Číně, se kterou kvůli šíření koronaviru uzavřela hranice ještě neprodyšněji než dříve.

Úhrn srážek činil v zemi od začátku roku do poloviny července 21,2 milimetru, což je přibližně čtvrtina průměru a druhá nejnižší hladina v záznamech meteorologických pozorování po roce 1981, uvedla oficiální Korejská centrální tisková agentura. Teploty dosahují v některých oblastech až 35 stupňů Celsia, v důsledku čehož vysychají tisíce hektarů rýžových a kukuřičných polí, které jsou v Severní Koreji jedním z hlavních zdrojů potravy.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Evropská unie dala Google dva měsíce na zlepšení vyhledávání hotelů a letů

Evropská unie dala americké internetové společnosti Google dva měsíce na to, aby zlepšila vyhledávání hotelů a letů, a také aby vysvětlila, jak výsledky hledání řadí. Jinak jí hrozí sankce. Oznámila to Evropská komise (EK) a evropské úřady na ochranu spotřebitele. Praktiky nejpopulárnějšího vyhledávače na světě, který firma provozuje, dlouho vyšetřují antimonopolní úřady po celém světě. Některé z nich už mu vyměřily vysoké pokuty.

"Spotřebitelé v EU nemohou být při plánování dovolených uváděni v omyl. Musíme jim umožnit, aby se mohli rozhodovat na základě transparentních a nezaujatých informací," řekl podle agentury Reuters evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders.

Google v reakci uvedl, že vítá dialog a ubezpečil, že s Evropskou komisí a spotřebitelskými úřady úzce spolupracuje. Ty si vyhradily, že pokud jeho návrhy na zlepšení nebudou dostatečné, budou se věcí dále zabývat a mohou přijít i se sankcemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy