Wizz Air zruší spoje z Prahy do Londýna. Ryanair nabídl jeho klientům speciální slevy

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 15. 2. 2020 11:19
Letecký dopravce Wizz Air přestane od 1. června létat z Prahy na londýnské letiště Luton. Linka fungovala více než deset let. Zrušení spojů maďarského dopravce potvrdilo i pražské letiště. Z Prahy do Londýna nyní létá osm linek na všech šest tamních letišť.
Letadlo společnosti Wizz Air
Letadlo společnosti Wizz Air | Foto: Wizz Air

Wizz Air poslední let podle rezervačního systému naplánoval na 31. května. Jde o nejstarší linku, kterou Wizz Air v Praze provozuje. Na londýnské letiště Luton létá od roku 2009. Maďarské aerolinie z českého hlavního města létají ještě do Bari, Kutaisi, Kišiněva a od července budou vypravovat spoje také do Bukurešti.

Wizz Air podle serveru Zdopravy.cz, který o konci letů do Londýna informoval, přestal prodávat rezervace na lety od června už v minulých týdnech. "Wizz Air vždy sleduje vytíženost svých tras, aby mohl na svých nejpopulárnějších linkách nabídnout nejnižší možné ceny," řekla k tomu serveru minulý týden mluvčí Wizz Air Paulina Gosková. Zrušení ještě tehdy nepotvrdila.

Londýn patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším destinacím cestujících z pražského letiště. Loni tam cestovalo 1,35 milionu pasažérů. Vedle Wizz Airu tam celoročně létají EasyJet, British Airways a Ryanair.

Právě poslední zmiňovaná nízkonákladová společnost z Irska Ryanair nabídla cestujícím postiženým rušením některých linek Wizz Airu záchranný tarif. Vedle pěti linek z ukrajinské Oděsy se nabídka týká právě také zrušených linek z Londýna (Lutonu) do Prahy a také Osla. Informoval o tom server Airways.cz.

Ryanair poskytl možnost letět místo do Lutonu na londýnské letiště Stansted. Ceny začínají na 21,99 libry (asi 655 korun) za jednosměrnou letenku.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy