Výroba aut v Česku míří k dalšímu rekordu. Počet vozů překročí 1,4 milionu

ČTK ČTK
14. 12. 2017 12:30
Výrobcům motorových vozidel se daří více, než kdy jindy. Některé dílčí zakázky firmy musí dokonce odmítat - chybí jim zaměstnanci.
Foto: Jakub Plíhal

Praha - Tuzemští výrobci letos vyrobí rekordních 1,4 milionu motorových vozidel všech kategorií, což je o zhruba 50 000 víc, než loni. Od ledna do listopadu stoupla produkce osobních a nákladních aut, motocyklů a autobusů o 4,5 procenta na rekordních 1,314 milionu. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.

Podle prezidenta sdružení Bohdana Wojnara se vedle finálních výrobců daří i dodavatelům a účelovým organizacím. "Většina našich členských firem má tolik práce, že musí odmítat zakázky, to zejména kvůli akutnímu nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců," uvedl na dnešní valné hromadě sdružení.

Produkce osobních aut, která je tahounem odvětví, za 11 měsíců stoupla meziročně o 4,49 procenta na 1,307 milionu vozů. Největší podíl na celkové výrobě měla Škoda Auto, která posílila o 12,7 procenta na 795 903 vyrobených aut. Produkce v nošovické Hyundai stagnovala na 333 900 vozech a výroba mini vozů v TPCA klesla o 15,9 procenta na 177 744 aut.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V bratislavském sídle Penty zasahuje policie

V sídle finanční skupiny Penta ve slovenské Bratislavě zasahuje policie. Informuje o tom server Aktuality.sk. Důvod není jasný. Policie zásah nekomentuje, více informací by měl brzy poskytnout ministr vnitra Roman Mikulec. Šéf Penty Jaroslav Haščák byl jedním z aktérů v kauze Gorila.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy