Twitter vyšel vstříc svým uživatelům

tl
28. 5. 2012 7:16
Uživatelé Twitteru mohou zakázat poskytování informací třetím stranám.

V době sociálních sítí je těžké se domáhat soukromí. Mikroblogová síť Twitter ale udělala minulý týden pro své uživatele v tomto ohledu velký krok vpřed a povolila na svých stránkách využívat funkci „Do Not Track".

Díky ní mohou nyní uživatelé Twitteru zakázat, aby byly jejich osobní údaje a historie prohlížených stránek prostřednictvím cookies  poskytovány tzv. třetím stranám, tedy reklamním a analytickým agenturám. Tuto funkci zatím podporují prohlížeče Firefox, Internet Explorer a Safari, nicméně zatím není plně funkční, protože ji velká část serverů a reklamních společností nerespektuje.

Tlačítko s funkcí „Do Not Track" je obsaženo i v nejnovějších verzích prohlížeče Google Chrome. Google, podobně jako Facebook, ale na datech uživatelů spíše raději vydělává, než aby je chránil, a proto není zrovna moc hlasitým podporovatelem podobných funkcí. 

Tento krok Twitteru je minimálně milým gestem, které uživatelům minimálně ukazuje, že to s nimi myslí lépe, než Facebook a Google. Uvidíme, zda budou tento trend následovat i další společnosti a můžeme doufat, že na internetu se začne dávat přednost ochraně uživatelských dat před reklamou.

 

 

 

 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy