Hackeři zveřejnili 50 tisíc hesel uživatelů Twitteru

tl
10. 5. 2012 4:18
Přihlašovací údaje 50 tisíc uživatelů Twitteru byly zveřejněny na internetu

Neznámí hackeři zveřejnili na internetu více než 50 000 přístupových hesel k účtům na populární sociální síti Twitter. Hlavní podezření okamžitě padlo na známou hackerskou skupinu Anonymous, zatím ale proti ní neexistují žádné důkazy. Správci sociální sítě rozeslali potenciálně poškozeným uživatelům e-maily, ve kterých je vyzývají ke změně jejich hesel.

Na útoku je ale zvláštní fakt, že přes 20 tisíc zveřejněných účtů vypadá jako spam nebo duplikát jiného účtu. Mluvčí Twitteru potvrdil, že velká část jsou opravdu spamy a mnoho jich bylo už ze sociální sítě smazáno. Navíc velké množství ukradených hesel je také nesprávných a vůbec nesouvisí se zbylými přihlašovacími údaji. Přesto je ale většina zveřejněných hesel skutečná.

Kromě útoku hackerů Twitter také delší dobu čelí již zmíněným spamům. Nevyžádaný obsah vzniká na sociální síti za pomoci spamovacích nástrojů, které se snaží získat co nejvíce followerů, kteří potom zajišťují vyšší příjmy z reklamy. Tyto praktiky se dlouhodobě vyskytují na všech sociálních sítí a znepříjemňují tak život jejich uživatelům. Twitter se proto rozhodl proti spammerům vytáhnout do boje a podat na ně žalobu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy