Microsoft na Twitteru zaútočil na Android. Neúspěšně

tl
13. 12. 2012 8:37
Microsoft se snažil poškodit Android. Kampaň se ale obrátila proti němu
Foto: Microsoft

Steve Ballmer už v minulosti mluvil o tom, že Android je příliš otevřený systém, jehož uživatelé jsou neustále ohrožováni nebezpečným malwarem. Jako alternativu k Androidu nabídl Ballmer samozřejmě systém Windows Phone, který se podle něj s podobným problémem nepotýká.

Těmito výroky kritika systému s robotem ve znaku neskončila a Microsoft šel v boji s Androidem ještě o něco dál. Minulý týden se na twitterovém účtu Windows Phone objevil příspěvek, který nabádal uživatele, aby na sociální síti publikovali příspěvky s hashtagem #DroidRage, ve kterém měli popsat své nejhorší zážitky s malwarem na Androidu, přičemž autor tweetu o té nejhorší zkušenost měl od Microsoftu získat dárek.

Microsoftu se antikampaň příliš nevydařila

Microsoft zřejmě čekal, že se tweety o malwaru a Androidu budou jen hrnout, výsledek byl ale spíše opačný a hashtag #DroidRage se začal objevovat spíše v příspěvcích, které zesměšňovaly samotný Microsoft.

Uživatelé Twitteru poukazovat na to, že největší problémy s malwarem nemá Android, ale operační systém Windows od Microsoftu. Jeden uživatel dokonce napsal, že se o bezpečnost svého telefonu s Androidem bojí jedině tehdy, když připojuje svůj mobil k Windows 7.

Zdrojem posměchu se také na Twiiter stal fakt, že zatímco Androidu se velmi daří a každý den je aktivováno přes milion zařízení s tímto systémem, Windows Phone nadále zůstává spíše neoblíbenou platformou. To je podle mnohých názorů také hlavním důvodem, proč telefony s WP nejsou terčem útoků malwaru. Hackerům se prostě pro tento systém nevyplatí škodlivé aplikace vytvářet.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy