Nokia a Android? Zůstalo jen u spekulací

tl
5. 12. 2012 12:21
Žádný telefon s Androidem nevyrobíme, hlásí Nokia
Android, operační program pro chytré telefony od vyhledávacího giganta Google
Android, operační program pro chytré telefony od vyhledávacího giganta Google | Foto: Google.cz

Na sociální síti LinkedIn se před několika dny objevil inzerát, podle kterého finská společnost Nokia hledá nové zaměstnance, kteří mají bohaté zkušenosti s operačními systémy na bázi Linuxu. Ihned po zveřejnění této pracovní nabídky se začalo spekulovat o tom, co má Nokia s novými pracovníky v plánu.

Podle těch nejzajímavějších spekulací chtěla Nokia s najatými programátory vytvořit nový telefon, který by běžel na systému Android. Tato myšlenka se hned ujala a internetem se začaly šířit zprávy, které spojení Nokie a Adroidu braly jako hotovou věc.

Ti, kdo doufali, že se Nokia alespoň částečně odkloní od Windows Phone a do některých svých smartphonů nahraje populárnější Android, byli nakonec zklamáni. Všechny dohady totiž ukončil šéf vztahů Nokie s médii Doug Dawson, který přes Twitter celou situaci uvedl na pravou míru.

Nakonec se tak ukázalo, že nový programátoři mají Nokii pouze pomoci přizpůsobit její mapovou aplikaci HERE pro telefony s Androidem a iOS. Dawson navíc dodal, že Nokia telefony s Androidem v budoucnu neplánuje.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy