Do mobilů míří první hra s Krtečkem. Chystají se další

ČTK ČTK
21. 7. 2014 17:00
Hra je určena pro nejmenší děti. Úkolem je najít předměty, které jsou ukryty v ilustrované scéně.
Mobilní hra Krtek v létě
Mobilní hra Krtek v létě | Foto: Littlemolegames.com

Praha - Na trhu je první mobilní hra s postavičkou Krtka založená na ilustracích Zdeňka Milera. První ze série krtkovských her pod názvem "Krtek v létě" je zatím dostupná pro platformu iOS od Apple. Verze pro Android a Windows budou následovat. Uvedly to společnosti Little Mole a Silicon Jelly, která hru vyvinula.

Odkaz na stažení hry je na stránkách www.littlemolegames.com. Její stažení na iTunes vyjde na 2,99 dolaru, tedy asi 61 korun.

Cílem her je podle autorů zprostředkovat dětem interaktivní zážitek z prostředí Krtečkova světa, mimo jiné za doprovodu zvuků. Tím je hra zajímavá i pro nejmenší děti. "Krtek v létě" umožňuje dětem objevovat různé situace z jeho příběhů. Úkolem hráče je najít předměty, které jsou ukryty v ilustrované scéně. Hra má několik úrovní.

Jak funguje svět

Silicon Jelly připravuje více her s tématikou Krtka. Všechny mají obsahovat vzdělávací prvky, které dětem ukážou, jak funguje svět kolem nich. Hry jsou určené pro děti ve věku od jednoho roku do pěti let.

Prostřednictvím své společnosti Little Mole poskytuje licence k výrobě různých předmětů s populární postavičkou Krtečka vnučka výtvarníka Karolína Milerová. O práva na postavu Krtečka se ale vede soudní spor, dělá si na ně nárok i správkyně dědictví Zdeňka Milera Milena Fischerová.

Silicon Jelly je české nezávislé herní studio založené v roce 2011. Loni vydalo například úspěšnou mobilní hru Mimpi.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Rozhovory o íránském jaderném programu podle EU pokročily, obnoví se za týden

Jednání o íránské jaderné dohodě, jež vedou ve Vídní světové mocnosti, bude vyžadovat vetší snahu všech zúčastněných, uvedl Enrique Mora, který jednáním předsedá jménem Evropské unie. Podle vedoucího íránské mise Abbáse Arákčího rozhovory postupují kupředu i přes jisté obtíže, napsala agentura Reuters. Jednání budou opět pokračovat příští týden.

Jednání se účastní země, jež uzavřely dohodu o íránskou jaderném programu, vyjma Spojených států, jež se z ní stáhly. Americká delegace ale dostává o rozhovorech informace. Setkání ve Vídni předsedá Evropská unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy