Apple ohlásil čtyřicet miliard stažených aplikací

tl
18. 1. 2013 17:45
App Store láme rekordy. Během prosince z něj byly staženy dvě miliardy aplikací
Foto: Reuters

Z on-line obchodu s aplikacemi App Store si od jeho vzniku v roce 2008 stáhli uživatelé iPhonů a iPadů již přes 40 miliard aplikací. Ukazuje to nová statistika, kterou před nedávnem zveřejnila společnost Apple.

Necelou polovinu všech stažených aplikací z App Storu stáhli uživatelé jenom během loňského roku. V prosinci 2012 byla navíc překročena hranice dvou miliard stažených aplikací za jeden měsíc. Za celou existenci obchodu Apple vývojářům aplikací vyplatil už asi 7 miliard dolarů, což je přibližně 136 miliard korun.

Celkově je v obchodě App Store k dispozici okolo 750 tisíc aplikací pro iPhone, iPad a iPod Touch. Podobné číslo už na konci roku hlásil Google a jeho obchod Play, kde se nacházejí aplikace pro zařízení s operačním systémem Android.

Kritici Androidu ale často upozorňují na to, že velká část aplikací nacházejících se v obchodě Play je pochybné kvality a často se jedná o napodobeniny jiných aplikací, což je způsobeno nedostatečnou kontrolou ze strany Googlu.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

před 2 hodinami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy