"Tady je powerbanka, budete ji potřebovat." Huawei si vystřelil ze zájemců o iPhone

on on
21. 9. 2018 16:59
Zájemci o iPhone, kteří strávili ve frontě před singapurskou prodejnou Applu noc, dostali dárek: powerbanku od Huaweie, protože ji podle čínského výrobce budou potřebovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Singapur - Čínský výrobce mobilních telefonů Huawei si vystřelil ze svého konkurenta. Lidem, kteří na ulici v centru Singapuru trávili noc, aby si mohli ráno koupit nový model iPhonu, rozdávali zaměstnanci Huaweie powerbanky. Poukazovali tak na nízkou kapacitu baterií u nových telefonů od Applu.

Svéráznou reklamní kampaň nasadila firma večer ze čtvrtka na pátek, kdy se před oficiální prodejnou Applu na ulici Orchard Road začala tvořit fronta nedočkavců. Ti si chtěli hned ráno koupit některou z novinek jako iPhone XS a SX Max. Podle webu Mothership rozdal Huawei na dvě stovky powerbank, které v obchodě vyjdou na osmdesát dolarů (1700 korun).

Záběry z fronty před Apple storem.
Záběry z fronty před Apple storem. | Foto: Tech360.tv

Server Letem světem Applem ale upozornil, že udávaná kapacita baterie (XS - 2658 mAh a XS Max - 3 174 mAh) nemusí nutně znamenat nízkou životnost mobilního telefonu. iPhony totiž ukrývají nové procesory, které by měly být úspornější.

Huawei v prodejích před necelými dvěma měsíci přeskočil Apple a umístil se na druhém místě. Nejvíce prodaných přístrojů má tradičně Samsung. Apple ovšem díky vysoké marži dominuje, co se týče tržeb z prodeje.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy