"Tady je powerbanka, budete ji potřebovat." Huawei si vystřelil ze zájemců o iPhone

on on
21. 9. 2018 16:59
Zájemci o iPhone, kteří strávili ve frontě před singapurskou prodejnou Applu noc, dostali dárek: powerbanku od Huaweie, protože ji podle čínského výrobce budou potřebovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Singapur - Čínský výrobce mobilních telefonů Huawei si vystřelil ze svého konkurenta. Lidem, kteří na ulici v centru Singapuru trávili noc, aby si mohli ráno koupit nový model iPhonu, rozdávali zaměstnanci Huaweie powerbanky. Poukazovali tak na nízkou kapacitu baterií u nových telefonů od Applu.

Svéráznou reklamní kampaň nasadila firma večer ze čtvrtka na pátek, kdy se před oficiální prodejnou Applu na ulici Orchard Road začala tvořit fronta nedočkavců. Ti si chtěli hned ráno koupit některou z novinek jako iPhone XS a SX Max. Podle webu Mothership rozdal Huawei na dvě stovky powerbank, které v obchodě vyjdou na osmdesát dolarů (1700 korun).

Záběry z fronty před Apple storem.
Záběry z fronty před Apple storem. | Foto: Tech360.tv

Server Letem světem Applem ale upozornil, že udávaná kapacita baterie (XS - 2658 mAh a XS Max - 3 174 mAh) nemusí nutně znamenat nízkou životnost mobilního telefonu. iPhony totiž ukrývají nové procesory, které by měly být úspornější.

Huawei v prodejích před necelými dvěma měsíci přeskočil Apple a umístil se na druhém místě. Nejvíce prodaných přístrojů má tradičně Samsung. Apple ovšem díky vysoké marži dominuje, co se týče tržeb z prodeje.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Skokani budou mít po MS jen tři závody, vítězem SP je Granerud

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru. Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes oznámila, že po mistrovství světa se uskuteční jen tři individuální závody v Planici, v nichž už Graneruda nemůže nikdo předstihnout.

Kvůli pandemii koronaviru byly zrušeny čtyři březnové závody SP v Norsku. FIS nakonec nenašla náhradní hostitele, pouze přidala ještě jeden závod k závěrečným dvěma v Planici. Finále seriálu se uskuteční na mamutím můstku ve Slovinsku od 25. do 28. března.

před 1 hodinou

Karlovarský festival se kvůli pandemii přesouvá na srpen

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Z tradičního termínu na přelomu června a července jej pořadatelé přesunuli kvůli pandemii koronaviru. "Posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši návštěvníci zvyklí," vysvětlují.

"Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace tak, aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření," doplňuje Jiří Bartoška, prezident festivalu. Ten loni nahradila čtyřdenní přehlídka filmů v kinech, zamýšlený podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy