"Tady je powerbanka, budete ji potřebovat." Huawei si vystřelil ze zájemců o iPhone

on on
21. 9. 2018 16:59
Zájemci o iPhone, kteří strávili ve frontě před singapurskou prodejnou Applu noc, dostali dárek: powerbanku od Huaweie, protože ji podle čínského výrobce budou potřebovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Singapur - Čínský výrobce mobilních telefonů Huawei si vystřelil ze svého konkurenta. Lidem, kteří na ulici v centru Singapuru trávili noc, aby si mohli ráno koupit nový model iPhonu, rozdávali zaměstnanci Huaweie powerbanky. Poukazovali tak na nízkou kapacitu baterií u nových telefonů od Applu.

Svéráznou reklamní kampaň nasadila firma večer ze čtvrtka na pátek, kdy se před oficiální prodejnou Applu na ulici Orchard Road začala tvořit fronta nedočkavců. Ti si chtěli hned ráno koupit některou z novinek jako iPhone XS a SX Max. Podle webu Mothership rozdal Huawei na dvě stovky powerbank, které v obchodě vyjdou na osmdesát dolarů (1700 korun).

Záběry z fronty před Apple storem.
Záběry z fronty před Apple storem. | Foto: Tech360.tv

Server Letem světem Applem ale upozornil, že udávaná kapacita baterie (XS - 2658 mAh a XS Max - 3 174 mAh) nemusí nutně znamenat nízkou životnost mobilního telefonu. iPhony totiž ukrývají nové procesory, které by měly být úspornější.

Huawei v prodejích před necelými dvěma měsíci přeskočil Apple a umístil se na druhém místě. Nejvíce prodaných přístrojů má tradičně Samsung. Apple ovšem díky vysoké marži dominuje, co se týče tržeb z prodeje.

 

Právě se děje

před 16 minutami

"Zlej Kája" se kvalifikoval na mistrovství světa

Český profesionální šipkař Karel Sedláček, přezdívaný "Zlej Kája", si v prosinci zahraje na mistrovství světa.

V posledním kvalifikačním turnaji vyřadil postupně tři soupeře a na elitním dostaveníčku si zahází podruhé v kariéře. Rowbyho-Johna Rodrigueze smetl výsledkem 6:0, Nizozemce Benita van de Pase 6:2 a Nizozemce Jana Dekkera 7:2. 

Mistrovství světa se koná od 15. prosince v londýnském Alexandra Palace. 

před 1 hodinou

Soud ve Štrasburku připustil klimatickou žalobu na 33 zemí, včetně Česka

Za přípustnou označil Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku klimatickou žalobu šesti dětí a mladých lidí z Portugalska, kterou podali na 33 zemí včetně Česka. Informovala o tom agentura DPA, podle které tak padla první velká překážka ve snaze přimět evropské vlády ke zlepšení boje proti klimatickým změnám. Žalobu podala skupina, jejíž nejmladší člence je teprve osm let, v září. Žalované státy se k ní budou muset vyjádřit do konce února příštího roku.

"Cílem žaloby je získat právně závazné rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, který bude po vládách v Evropě vyžadovat, aby podnikly potřebné naléhavé kroky a zastavily klimatickou krizi," stojí na stránkách věnovaných žalobě.

Šestice mladých lidí z portugalského hlavního města Lisabonu a z města Leiria a jeho okolí, kterým je od osmi do 21 let, podala žalobu v reakci na ničivé požáry v roce 2017, při kterých v jihoevropské zemi zemřelo přes 120 lidí. Vědci podle stěžovatelů potvrdili, že klimatické změny hrály při vzniku a šíření požárů roli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští radní nesouhlasí se změnou územního plánu k nové ranveji na letišti

Pražští radní nedoporučili změnu územního plánu nutnou pro stavbu nové ranveje, kterou plánuje státem vlastněné ruzyňské letiště. Změna byla původně navržena ke schválení, radní však většinou hlasů byli pro nedoporučující stanovisko. O změnách s konečnou platností rozhodne zastupitelstvo. S výstavbou paralelní dráhy chce letiště začít zhruba za pět let.

Nová ranvej má doplnit stávající, a tím navýšit kapacitu až na 30 milionů cestujících ročně. Loni jich terminály na Ruzyni odbavily rekordních 17,8 milionu, což bylo podle zástupců letiště na hraně kapacity. Letos kvůli koronaviru provoz klesl na minimum. Podle dřívějších plánů by letiště chtělo získat stavební povolení ke stavbě v roce 2025 a stavbu dokončit o tři roky později. Náklady jsou odhadovány na zhruba devět miliard korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy