Procter&Gamble a Unilever zaplatí pokutu 7,7 miliardy

Evropská komise uložila celkovou pokutu 315,2 milionu eur

Brusel - Pokutu přesahující 7 miliard korun udělila Evropská komise dvěma gigantům vyrábějícím drogistické zboží.

Potvrdila pondělní zprávu agentury Reuters a firmám Unilever a Procter&Gamble dala za kartelovou dohodu o cenách pracích přípravků pokutu 315,2 milionu eur, tedy v přepočtu asi 7,7 miliardy korun.

Na kartelu se podílel i další velký výrobce, společnost Henkel, ta ale postihu unikla, protože o dohodě komisi informovala.

Tři velcí výrobci upravovali po společné dohodě ceny pracích přípravků v letech 2002 až 2005 v osmi západoevropských a jihoevropských zemích.

Oba odhalení giganti se ke kartelu přiznali, komise jim pak snížila pokutu o deset procent. Procter&Gamble zaplatí 211,2 milionu eur, Unilever 104 milionů. Výše pokuty zohledňuje prodeje obou firem i vážnost porušení pravidel.

Podle eurokomisaře Joaqína Almunii firmy svým přiznáním umožnily rychlé uzavření případu. Zároveň ale Almunia upozornil, že komise od boje proti kartelům neustoupí.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Při výbuchu bomby v blízkosti školy v Kábulu zemřelo nejméně 25 lidí, dalších 50 jich bylo zraněno. Informovalo o tom afghánské ministerstvo vnitra.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Würzburg se exsparťanem Haškem sestoupil do třetí bundesligy

Fotbalisté Würzburgu, mezi které patří i český záložník Martin Hašek, se po jediné sezoně ve druhé lize vrátili do třetí bundesligy. O jejich sestupu rozhodla dnešní domácí prohra 1:3 s Osnabrückem.

Würzburg v dosavadních 32 zápasech získal 21 bodů a na posledním místě dvě kola před koncem ztrácí na záchranu nesmazatelných devět bodů. Hašek, který do týmu Kickers přišel letos v lednu po roztržce se Spartou, dnes zůstal jen mezi náhradníky.

Další zprávy