"Předsedové" unie mají své adresy jisté

ČTK, eko
10. 2. 2006 19:35
Brusel - Vypálit rybník internetovým podnikavcům, kteří si schválně registrují adresu, která by měla patřit "evropským předsedům", se rozhodla Evropská unie.

Rada EU zaregistrovala a zaplatila preventivně pět desítek webových adres, které budou využívat budoucí předsednické země EU.

Jejich jádrem bude adresa www.předsednictví.eu ve všech jazykových mutacích. Zabrání se tak do budoucna tomu, že podnikavci vyfouknou webovou adresu předsednickým zemím dřív, než si ji stačí zaregistrovat.

Podle mluvčího českého zastoupení při EU Jana Vytopila tak sekretariát Rady EU zareagoval na českou iniciativu, aby se  trvale zaregistrovaly domény předsednictví EU ve všech jazycích unie a členské státy se vyhnuly problémům, na které už narazilo šest států.
 
Když se vlády ČR, Švédska, Španělska, Belgie, Maďarska a Slovenska rozhodly zaregistrovat tradiční webovou adresu složenou z "eu", odpovídajícího roku předsednictví a zkratky země (www.eu2009.cz), zjistily, že už je někdo předběhl.

Důsledkem bývá složité vyjednávání se "zlodějem", aby se svého práva zřekl.
 
Stát se to může ještě i Francii, Portugalsku a Slovinsku, které se mají ujmout žezla v EU před Českou republikou (první pololetí 2009), dosud však o registraci adresy nepožádaly.

V minulosti se nehoda stala třeba Itálii, která musela volit adresu www.ueitalia2003.it, protože řádnou www.eu2003.it už obsadily reklamy na hotely.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Schick si podle trenéra musí na návrat ještě několik týdnů počkat

Podle trenéra fotbalistů Leverkusenu Petera Bosze je návrat zraněného útočníka Patrika Schicka na hřiště otázkou několika týdnů. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant, který nehraje od začátku října, nepřicestoval s Bayerem do Prahy, kde se německý celek utká ve čtvrtečním duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy s českým mistrem Slavií.

Schick v minulém ročníku hostoval z AS Řím v Lipsku. "Rudí býci" ale na něj kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru opci neuplatnili. Místo toho po českém hráči sáhl Leverkusen, který ho v září přivedl za více než 700 milionů korun.

V dresu Bayeru stihl Schick odehrát čtyři soutěžní duely, v nichž dal dva góly. Počátkem října si však v bundesligovém duelu se Stuttgartem lehce natrhl zadní stehenní sval a od té doby nehraje.

"Patrik zůstal v Leverkusenu. Trénuje, pracuje na své kondičce. Je to ještě otázka několika týdnů. Včera již s námi již trénoval, ale ještě si musí počkat, než bude moci nastoupit," řekl na dnešní tiskové videokonferenci šestapadesátiletý Nizozemec Bosz.

před 1 hodinou

Výbuch plynu zničil rodinný dům v Tursku u Prahy. Tři lidé jsou zranění

V Tursku u Prahy vybuchl v rodinném domě plyn. Na místě jsou zatím tři zranění, jeden z toho těžce, další středně těžce. Nejméně jeden člověk je zavalený, dům je částečně zdemolován. Hasiči povolali speciální vyhledávácí tým, řekly ČTK mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová a hasičů Vladimíra Kereková.

Záchranáři mají na místě čtyři pozemní posádky, na místo letí také vrtulník. Hasiči na místo povolali speciální vyhledávací tým a sací bagr, který bude pomáhat s odstraňováním trosek domu.

Další zprávy