O filmové studio MGM se uchází hlavně Time Warner

Ekonomika Ekonomika
23. 3. 2010 12:00
MGM už léta nepřišlo s pořádným filmovým hitem
Nový hit formátu Agenta 007 MGM nemá
Nový hit formátu Agenta 007 MGM nemá | Foto: United Artists

New York - Také práva na filmy jako je série s Jamesem Bondem či Růžovým panterem získá nový majitel hollywoodského filmového studia Metro-Goldwyn-Mayer.

Ucházejí se o něj společnosti Time Warner, Lions Gate a Access Industries miliardáře Lena Blavatnika. Podle informací agentury Reuters nabídly za studio 1,2 miliardy až 1,5 miliardy USD (22,5 miliardy až 28,2 miliardy Kč). Největší částku učinil Time Warner.

Čekali více peněz

MGM potvrdilo, že obdrželo několik nabídek na své převzetí, bližší detaily však odmítlo zveřejnit. Firma MGM uvedla, že nyní bude několik týdnů nabídky hodnotit. Asi s mírným zklamáním, protože společnost údajně očekávala, že nabídka dosáhne 2 miliard dolarů. 

MGM hledá partnera kvůli vysokému dluhu 3,7 miliardy USD. navíc ji tlačí čas. Do začátku dubna totiž musí splatit několik úvěrů a doufá, že se podaří dohodnout s věřiteli na odkladu placení. 

Problémy má MGM hlavně kvůli neschopnosti přijít na trh s novými filmovými hity. Také na na studio těžce dolehl propad poptávky po DVD.

 

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy