Honda opustila dno krize.Vydělala za kvartál 36krát víc

Veronika Skálová Veronika Skálová
30. 7. 2010 10:41
Automobilka zvýšila provozní zisk o 831 procent.
Honda zvýšila odbyt například v Asii a v Severní Americe.
Honda zvýšila odbyt například v Asii a v Severní Americe. | Foto: Aktuálně.cz

Tokio - Rekordní zisk za tři měsíce od dubna do června, které jsou pro ni prvním fiskálním čtvrtletím, si připsala japonská automobilka Honda Motor.

Vydělala 272,4 miliardy jenů, tedy v přepočtu asi 59,3 miliardy korun, což představuje šestatřicetinásobek v meziročním srovnání. Provozní zisk automobilky se zvýšil na 234,4 miliardy jenů, tedy o více než 830 procent.

Tržby Hondy vzrostly o 17,9 procenta na 2,36 bilionů jenů. Odbyt Hondě vzrostl nejen v Asii, ale také v Severní Americe.

Jak uvedla agentura Reuters, důvodem raketového zvýšení zisku byla rostoucí výroba, pokračující snižování výdajů, ale především i velmi nízká srovnávací základna prvního loňského čtvrtletí, kdy automobilový průmysl dopadal na dno svého krizového vývoje.

Člen velké japonské trojky ve výrobě automobilů na základě čtvrtletních výsledků zlepšil i výhled na celý letošní rok o 50 miliard jenů na 450 miliard.

1

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Dálnice D1 je po nehodě kamionu již v obou směrech znovu průjezdná

Dálnice D1 je po nehodě kamionu za Brnem 169. kilometru u Domašova na Brněnsku už průjezdná v obou směrech. Policie zhruba po 14 hodinách v 9:30 obnovila provoz směrem na Prahu, zhruba o hodinu později i provoz směrem na Brno, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku a zcela zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl už dřív mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. Policie dnes ráno na twitteru uvedla, že v noci se podařilo havarovaný kamion vyprostit. Bylo ale třeba vozovku ještě uklidit, bylo také nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Kolona kamionů směrem na Prahu kolem 8:30 dosahovala zhruba 12 kilometrů, směrem na Brno byla zhruba sedmikilometrová. Doprava kolabovala především na objízdných trasách, kde se v ranní špičce tvořily kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy