Firma Sony je ve ztrátě už celý jeden rok

hp
30. 10. 2009 8:22
Zisky japonské firmy Sony se v tomto čtvrtletí propadly o dalších 6,3 miliardy korun.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Zisky japonské firmy Sony se ve druhém čtvrtletí svého finančního roku propadly o 32,6 miliardy jenů, tedy v přepočtu o 6,3 miliardy korun.

Společnost, která vyrábí především elektroniku a ve spojení se švédským Ericssonem i mobilní telefony, tak ztrácí už čtvrté čtvrtletí po sobě, tedy celý jeden rok.

Firma Sony přitom loni ve stejném období dosáhla zisku 11 miliard jenů (přibližně 2,2 miliardy korun). Podle analytiků ale firma svými výsledky překvapila, neboť odhadovali, že v tomto čtvrtletí se její zisky sníží až o 59 miliard jenů.

Zisky společnosti Sony se propadly kvůli nízkému počtu prodaných mobilních telefonů a také kvůli levnější verzi herní konzoly PlayStation 3, kterou uvedla v minulém měsíci na trh. 

Výhlídky firmy Sony jsou ale optimistické právě díky těmto herním konzolám. Společnost totiž očekává, že se v nadcházejícím vánočním období počet prodaných konzol ještě zvýší.

I přesto všechno firma odhaduje, že její zisky za letošní rok klesnou o 69 miliard jenů (13,4 miliardy korun).

Celkově loni společnost utrpěla ztrátu přibližně 228 miliard jenů (tedy 44,1 miliardy korun).

 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy