Axa snížila zisk, přesto vyplatí vyšší dividendu

Veronika Skálová Veronika Skálová
18. 2. 2011 10:05
Skupina zvýšila své příjmy na téměř 91 miliard eur, zisk ale poklesl téměř o 25%

Paříž - Finanční skupina Axa vyplatí svým akcionářům o čtvrtinu vyšší dividendu než před rokem. Přesto, že její čistý zisk poklesl téměř o miliardu eur.

Zvýšení dividendy navrhl management skupiny v reakci na hospodářské výsledky skupiny za loňský rok. Akcionáři tak dostanou vyplaceno 0,69 eur za akcii.

Společnost, která působí i v České republice, zdůraznila, že loni vykázala čistý zisk 2,7 miliardy eur, přestože musela v účetnictví odepsat 1,6 miliardy spojených s prodejem britského podnikání v oblasti životních pojistek.

Za rok 2009 přitom skupina dosáhla čistého zisku 3,606 miliardy, což je téměř o čtvrtinu více. Také loni zvyšoval management akcionářům dividendu - tehdy to bylo o 38 procent.

Letošní rok má být ještě lepší

Celkové příjmy skupiny dosáhly 90,9 miliardy eur oproti 90,1 miliardy v roce 2009.

"V roce 2010 dosáhla AXA velmi dobrých výsledků navzdory ne úplně jednoduchému prostředí, ve kterém jsme se pohybovali.  V roce 2011 bychom měli těžit ze zlepšené makroekonomické situace," uvedl Henri de Castries, předseda správní rady a generální ředitel AXA Group.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy