Šéf Českých aerolinií Sinčák končí. Vedení Travel Service vybere jeho nástupce

Ekonomika Ekonomika
22. 10. 2018 9:40
Travel Service, jako držitel většiny akcií Českých aerolinií, neprodloužil Jozefu Sinčákovi po pěti letech ve vedení aerolinek smlouvu.
Jozef Sinčák
Jozef Sinčák | Foto: České aerolinie

Praha - Rok poté, co České aerolinie (ČSA) ovládla letecká společnost Travel Service, končí v čele aerolinek jejich dosavadní šéf Jozef Sinčák. O jeho nástupci má Travel Service, jako vlastník většiny akcií, teprve rozhodnout. Informoval o tom web Zdopravy.cz.

Firma již oznámila změny svým zaměstnancům, deníku Zdopravy ji potvrdil i mluvčí ČSA Daniel Šabík. "V úterý uplyne Jozefu Sinčákovi pětileté funkční období člena představenstva Českých aerolinií. Po vzájemné dohodě s akcionářem, společností Travel Service, nebude prodlouženo," řekl Šabík.

Sinčák působil na vedoucích pozicích ČSA od října 2013. Nejdříve jako ředitel pro obchod a marketing, od září 2014 byl předsedou představenstva. Před nástupem do aerolinií pracoval v bankách ING a ČSOB.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy