Řadoví zaměstnanci i top manažeři. Google kvůli obtěžování propustil desítky lidí

ČTK ČTK
26. 10. 2018 9:48
Internetový gigant kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování za dva roky propustil už téměř 50 zaměstnanců, včetně 13 vysoce postavených manažerů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Los Angeles - Americká internetová společnost Google kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování od roku 2016 propustila 48 zaměstnanců, včetně 13 vysoce postavených manažerů. S odvoláním na email, který generální ředitel Googlu Sundar Pichai zaslal zaměstnancům a který byl následně zveřejněn na Twitteru, o tom dnes informoval zpravodajský server BBC.

Dopis byl napsán v reakci na článek amerického listu The New York Times (NYT), podle kterého tvůrce operačního systému Android Andy Rubin dostal po odchodu z Googlu v roce 2014 odstupné ve výši 90 milionů dolarů, přestože v té době čelil obvinění, že v roce 2013 v hotelovém pokoji přinutil zaměstnankyni, se kterou měl mimomanželský poměr, k orálnímu sexu. Rubinův mluvčí Sam Singer podle NYT obvinění odmítl a uvedl, že Rubin Google opustil v roce 2014, aby založil firmu Playground poskytující podporu mladým technologickým firmám.

Pichai v dopisu napsal, že se mu článek NYT "četl těžce" a zdůraznil, že Google přistupuje "smrtelně vážně" k zajištění "bezpečného a inkluzivního pracovního prostředí". "Chceme vás ujistit, že se každou stížností na sexuální obtěžování či nevhodné chování zabýváme, vyšetřujeme jí a konáme," pokračoval šéf Googlu. Doplnil, že lidé, kteří v uplynulých dvou letech v souvislosti se těmito stížnostmi dostali výpověď, neobdrželi finanční kompenzaci.

Článek NYT s odvoláním na dva nejmenované vysoce postavené zaměstnance Googlu uvádí, že někdejší šéf společnosti Larry Page, požádal Rubina, aby z firmy odešel kvůli obvinění z nevhodného sexuálního chování vůči zaměstnankyni. Podle listu Google došel k závěru, že stížnost zaměstnankyně byla důvěryhodná. Zda tomu tak opravdu bylo, nicméně Google oficiálně nepotvrdil, píše BBC. Rubin uvedl, že se žádného nevhodného chování nedopustil a Google opustil na vlastní žádost.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy